ארנפלד סוכנות לביטוח
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

נכנסתם למוסך, איך לצאת מזה בשלום?

בעלי רכבים רבים מכניסים את המוסך לרכב וסומכים בעיניים עצומות על המוסכניק, לפעמים זו יכולה להיות טעות! במוסכים רבים, בעיקר במוסכי היבואן, עובדים לפי הספר. המוסכניק יעשה לרכב טיפול מלא לפי הוראות היצרן. הוא, לדוגמא, יחליף חלפים שונים גם אם הם במצב טוב וגם אם הרכב עבר מספר קילומטרים נמוך  שעדיין אינו דורש את החלפת החלק, ולא פעם תגלו שהמוסכניק הוסיף על דעתו תוספים לדלק או למערכת הקירור, תוספים שלא ביקשתם ולא יידעו אתכם מראש על הכנסתם.

אל תגיעו למוסך חסרי ביטחון וחסרי ידע, מוסכניקים מיומנים מסוגלים לזהות לקוחות כאלו ממרחקים, אם תכינו שיעורי בית ותגיעו למוסך עם ידע והבנה כללית ב" תורת המוסכים" תוכלו לחסוך כספים רבים.

 

מחפשים מוסך – 7  טיפים שיוציאו אתכם בשלום מהמוסך

חפשו מוסכים מורשים ואל תתפתו למוסכי מדרכה

מוסכי מדרכה הם כינוי למוסכים פיראטיים שאינם מורשים מטעם משרד התחבורה. בדרך כלל המחירים במוסכים אלו  זולים יותר, אך הטיפול, ברוב הפעמים, פחות מקצועי וללא אחריות ממשית.

בחירת מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה וחבר באיגוד המוסכים  מעניקה לנו סוג ביטוח לגבי הידע והמקצועיות של בעל המוסך. ובנוסף, אם לא תהיו מרוצים מהטיפול, תהיה לכם כתובת להתלונן על המוסך.

במכונית חדשה, מומלץ ללכת למוסך של היבואן כל עוד האחריות בתוקף. אך חשוב לדעת כי אינכם חייבים לטפל רק במוסך של היבואן בתוך תקופת האחריות. מבחינת החוק האחריות על הרכב תקפה גם אם בחרתם לטפל ברכב בכל מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה. אם בחרתם במוסך שאינו של היבואן, שמרו את התיעוד למקרה ויהיו לכם מחלוקות באשר לאחריות היצרן.

 

מחפשים מוסך? בקשו מספר הצעות מחיר

לפני שאתם בוחרים מוסך חדש, בקשו מחברים ומידידים המלצות על מוסכים, אתם יכולים להיעזר גם ברשת האינטרנט, באתרי מדרג ובפורומים העוסקים במוסכים וברכבים.

במקרה של תקלה גדולה ויקרה, אל תתעצלו, בקשו הצעת מחיר ממספר מוסכים. בקשו הצעה מפורטת, מה המחיר לשעות העבודה, מה המחיר של החלפים ובאיזה סוג חלפים משתמש המוסך.

טיפ שלנו: אל תתפתו לקבל את ההצעה הזולה מכולן, בחרו במוסך המציע עבודה מקצועית, חלפים איכותיים ומחיר אטרקטיבי.

 

לא תמיד חייבים לבחור בחלקי חילוף מקוריים

חשוב לדעת: יש שני סוגים שונים של חלפים חדשים

חלפים מקוריים – אלו חלפים  המשווקים על ידי יצרן הרכב והם מגיעים באריזה מקורית של בעל הרכב.

חלקי חילוף תואמים – הם חלפים לרכב הידועים גם בשמם המקוצר OEM. חלפים אלו נמכרים באריזה מקורית של יצרן החלפים, הם נחשבים לחלפים בטיחותיים , אך המחיר שלהם זול בהרבה ממחיר החלפים המקוריים.

השימוש בחלקי חילוף תואמים מוזילה מאוד את העלות של תיקון הרכב, אך רגע לפני שאתם בוחרים בחלקי חילוף תואמים בדק ומהי האיכות של חלקי החילוף התואמים שבהם משתמש המוסך והאם השימוש בחלפים מסוג זה מקובל על חברת הביטוח שבה אתם מבטחים את הרכב.

טיפ שלנו: בחלקי החילוף הקשורים לבטיחות הנסיעה כמו מערכת הבלמים, מערכת ההגה או חלקים במנוע, מומלץ להשתמש בחלקים מקוריים כדי להיות בטוחים שהחלקים באיכות הגבוהה ביותר, בחלקי חילוף אחרים כמו צינורות, חלקי פלסטיק, פנסים ועוד תוכלו להוזיל את מחיר התיקון באמצעות שימוש בחלקי חילוף תואמים.

אם יש לכם זמן וסבלנות, תוכלו להזמין חלקי חילוף ביבוא אישי באמצעות אתרים ייעודיים ברשת, כך גם תרכשו חלקים איכותיים וגם תוזילו את המחיר בצורה משמעותית.

 

אל תמהרו לעזוב את המוסך

רוב האנשים מגיעים למוסך, משאירים את הרכב וממהרים ללכת לעיסוקים שלהם. כדאי להישאר במוסך לפחות עד לקבלת הצעת המחיר. הישארו כל עוד המוסכניק מאבחן את התקלה, מעריך את שעות העבודה הנדרשות ואת מחיר התיקונים. גלו מעורבות, בררו בדיוק אלו תיקונים צריך לבצע במכונית ובקשו הצעת מחיר בכתב, גם בטיפול שגרתי.

הצעת המחיר לתיקון צריכה לכלול את עלות החלקים המשוערת, את שעות העבודה הנדרשות ואת המחיר. אם הצעת המחיר נראית לכם, אשרו את התיקון וחתמו על ההצעה,  אם לא היפרדו כידידים והמשיכו למוסך אחר.

טיפ שלנו: בקשו העתק של הצעת המחיר ומחקו שורות ריקות כדי להיות בטוחים שאף אחד לא יוכל להוסיף שורות נוספות שעליהם לא חתמתם. אומנם רוב המוסכניקים ישרים, אך תמיד חשוב להיות זהירים.

 

אל תאשרו תיקונים נוספים בשיחת טלפון

החוק מחייב את בעל המוסך להודיע לכם על כל חריגה בעלות של עשרים אחוז מהערכת המחיר שקיבלתם ולקבל את הסכמתכם. אם המוסכניק מתקשר אליכם ומודיע לכם שיש צורך בתיקונים נוספים על התיקונים שעליהם סיכמתם בבוקר, אל תאשרו את התיקונים בעל פה. מומלץ לבוא ולראות במו עיניכם במה מדובר ולוודא שהמוסכניק אכן מבצע את אותם התיקונים.

 

אל תשלמו לפני שבדקתם את העבודה

אחרי שתשלמו את מחיר התיקון ותגלו תקלות או פגמים בעבודה, בעל המוסך יהיה הרבה פחות קשוב. לכן לפני שאתם משלמים עברו על החשבון, בדקו היטב שכל מה שצריך והיה כלול בהצעת המחיר אכן תוקן ושלרכב לא נגרמו נזקים כתוצאה מהשהות במוסך.

 

אל תהססו לבקש הנחה

אומנם, מחירי שעות העבודה במוסך הם קבועים וקשה להתווכח על מחיר שעת העבודה, אך אתם יכולים לנסות לבקש הנחה על חלקי החילוף. במוסכים רבים תולים מחירונים רשמיים של היבואנים השונים, אך כדאי לדעת כי בעל המוסך לא באמת משלם את המחירים הנקובים במחירון. כמעט כל בעל מוסך מקבל הנחה של עשרים עד עשרים וחמישה אחוזים מהספק, ובהנחה הזו הוא יכול להתחלק אתכם. נהלו משא ומתן נימוסי ובקשו הנחה, אם בעל המוסך ירצה לראות אתכם שוב אצלו במוסך, סביר להניח שהוא ייתן לכם הנחה.

לסיכום, אם אתם מבינים את "השפה של המוסכניקים" וחושבים שאתם יכולים להסתדר לבד, צאו לדרך, אם אתם לא בטוחים ואתם עומדים בפני תיקונים גדולים, אל תהססו להגיע למוסך עם חבר או בן משפחה שמבין טוב יותר וידע לבחון את  נחיצות התיקונים, את דרך הביצוע ואת העלות שלהם.

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.