Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

איך להוזיל את הביטוח על נהג חדש?

אחרי שעברתם בהצלחה את הטסט, לא די בהוצאות שכבר שילמתם על לימודי הנהיגה ושלל האגרות והגיע הזמן להוצאה הגדולה ביותר – הביטוח על נהג חדש.

נהגים חדשים הם נהגים ללא ותק וללא ניסיון ובשל כך הביטוח עבורם יקר. לכך מתווספים גם ציבור הנהגים הצעירים שגילם מתחת ל-24 שנאלצים לשלם אפילו יותר מאלה שמוגדרים חדשים בלבד והוציאו את רישיונם אחרי גיל זה.

התעריף של הביטוח משתנה בהתאם לגיל וותק הנהיגה וככל שהגיל והוותק מתקדמים, כך יורדת הפרמיה של הביטוח.

כך למשל, נהג בן 40 ללא רישום תביעות ברכב פרטי וסטנדרטי ישלם על ביטוח החובה סביב 1,400 ₪, בעוד שנהג צעיר ללא רישום ברכב פרטי ישלם למעלה מ-2,500 ₪. התעריף מתייקר באלף שקלים נוספים לנהג הוותיק עבור ביטוח צד ג' ואילו עבור הנהג הצעיר המשלם ביטוח צד ג', ישולמו 2000-3000 שקלים נוספים.

כל זאת עוד לפני שדנו בהשתתפות העצמית, הדורשת ממבוטחים צעירים סביב 50% דמי השתתפות עצמית על כל תביעה.

העלויות הגבוהות של נהגים חדשים שאחוז גבוה מהם הוא גם נהגים צעירים, מתווסף לעול המחיה הקיים בכל התחומים ומקשה על היכולת לכונן אורח חיים איכותי שמשאיר מעט מזומנים בכיס.

בכתבה הבאה ננסה לעמוד על הדרכים על הוזלת ביטוח נהג חדש ומה בתנאי הפוליסה המוזלים יתאים לצורך האישי של הנהג, על מנת שהביטוח יכסה אותו למרות הכל, על כל אירוע ביטוחי שעלול להתרחש.

 

הוזלת ביטוח נהג חדש: מה מציעים בחברות הביטוח השונות?

* אם אין לכם כוח לקרוא? הכנו לכם טבלה שמסכמת את כל הצעות הביטוח לנהגים חדשים/ צעירים.

כדי לחסוך משמעותית בפוליסת הביטוח, נהגים חדשים רבים מעדיפים להעמיד את הפוליסה על פני תקופת זמנים קצובה ולשלם בהתאמה, הרבה פחות.

בחברת ביטוח ישיר למשל, ניתן לכסות כל נהג צעיר או חדש (או גם וגם) בעלות של 100 ₪ לתקופה של ארבעה ימים ולהוסיף ביטוח צד ג' לאותה התקופה בעלות של 34 ₪ נוספים.

הרעיון מתאים מאוד לנהגים שאין להם רכב אישי והם עדיין נוהגים על הרכב של אחד ההורים או האחים.

לאחרונה השיקה החברה הצעה לרוכשי ביטוח מקיף עבור נהגים חדשים – שלושה חודשי ביטוח לנהג חדש ללא תוספת תשלום. הלקוח יודיע לחברה על התווספות הנהג החדש ויוכל לכסות את 3 חודשי תקופת המלווה שלו. בסיום התקופה יהיה אפשר להאריך את הכיסוי על פי התעריף הקיים, או פר תקופה של ארבעה ימים.

חברת AIG בשונה מביטוח ישיר, מציעה כיסוי נהגים חדשים/ צעירים בתוספת של 90 ₪ למשך 5 ימים. את התוספת ניתן לרכוש במשך 25 פעמים לאורך השנה. בנוסף, מסלול Drive Safe של החברה הפונה לנהגים צעירים בעיקר, מספק הנחה על מכשיר הניטור שמותקן ברכב והנחה של 10%.

המכשיר ימדוד את התנהגות הנהג על הכביש, את הקילומטראז' השנתי ואיכות הנהיגה ואם בסיום התקופה יפיק המכשיר ציון שמעיד על נהיגה זהירה ובטוחה, תיתכן הנחה נוספת.

בחברת הראל מציעים כיסוי של ארבעה ימים למשך 88 ₪ כתוספת לנהגים חדשים/ צעירים, עם אופציה להארכת התקופה וללא מגבלה על מספר הפעמים שניתן לבצע אותה. יחד עם זאת, התנאים לקבלת הכיסוי מחייבים הימצאות של הנהג בתקופת המלווה (3 החודשים הראשונים ממועד קבלת רישיון הנהיגה), שגילו מתחת ל-24 ושקרבתו המשפחתית היא קרבה ראשונה לבעל הפוליסה או הנהג העיקרי ברכב, שאין לו שלילות רישיון ברקע. על פי פוליסה זו, הנהג הצעיר לא יוכל להיות נהג עיקרי.

בחברת הפניקס נהוגה שיטה שונה. המבוטח יכול לרכוש בנק דקות בעלות של שקל אחד לכל ק"מ, להבדיל ממסגרת תקופת הימים של החברות האחרות. תוספת הפרמיה עבור ביטוח החובה והמקיף לכל ביטוח בעלות של עד 100,000 ₪, תהיה 500 ₪ עבור 500 ק"מ. בתוכנית ניתן לכלול ארבעה רכבים של המשפחה ובאותו תעריף על הפרמיה.

חבילת הקילומטרים תופעל באפליקציה של הפניקס לפני היציאה לנהיגה עצמה. הפוליסה תונפק מטעם הסוכן ותאושר על ידי מוקד "הפניקס צעיר". לאחר מכן יקבל הנהג הצעיר מכשיר המותקן ברכב ומסתנכרן עם האפליקציה. חובה שהנהג יפעיל את האפליקציה בכל יציאה לנהיגה, אחרת הוא לא יכוסה.

גם היקף ההשתתפות העצמית שונה ואיננו עומד על 50% כפי שמציעות החברות האחרות:

נזק עצמי – השתתפות עצמית של 1,500 ₪ במוסך הסדר (במוסך ללא הסדר העלות היא 2,500 ₪).

נזק לצד ג' – השתתפות עצמית של 1,200 ₪ במוסך הסדר (במוסך ללא הסדר העלות היא 1,700 ₪).

חברת כלל ביטוח מציעה כיסוי זמני בעלות של 25 ₪ ליום, עם אופציה לרכישה רצופה של עד 6 ימים. הרכישה אפשרית במסגרת של 10 רכישות לאורך חיי הפוליסה.

חברת ליברה החדשה מציעה ביטוח בעלות של 120 ₪ למשך ארבעה ימים. הביטוח זמין לרכישה 24/7 באתר החברה.

יחד עם זאת, ליברה לא מציעה שום ביטוח כרגע לנהגים שגילם הינו מתחת ל-21. אם גילו של הנהג הצעיר מעל 21 הוא יכוסה כמובטח משני למבוטח של מבוגר.

בקרב תשיק החברה מוצר נפרד שמספק מענה לנהגים צעירים יותר.

חברת מנורה מבטחים מציעה עלות של 90 ₪ למשך ארבעה ימים.

 

ביטוח ישיר AIG הראל הפניקס כלל ליברה מנורה
עלות 100 ש"ח 90 ש"ח 88 ש"ח שקל לק"מ 25 ₪ יומי 120 ש"ח 90 ש"ח
תוקף הכיסוי 4 ימים 5 ימים 4 ימים על פי "בנק דקות" עד 6 ימים 4 ימים 4 ימים
אפשרויות נוספות הוספת צד ג' – 34 ₪

כיסוי לתקופת המלווה בלבד ללא תוספת תשלום

מסלול Drive Safe המספק 10% הנחה + מכשיר ניטור הנהיגה שיבדוק אופציה להנחה נוספת. הכיסוי יסופק ללא הגבלה על מספר הפעמים קבלת התקן לרכב שמסונכרן עם האפליקציה
השתתפות עצמית 50% 50% 50% 1,500 ₪ לנזק עצמי

1,200 ₪ לנזק צד ג'

50% 50% 50%
תנאים עד 25 רכישות בלבד למשך שנת הביטוח תקף לשלושת חודשי הנהיגה הראשונים בלבד

מתחת לגיל 24

הנהג העיקרי ברכב הוא מבוגר מדרגה ראשונה ללא שלילות

ללא הפעלת האפליקציה לפני הנהיגה לא יחול כיסוי עד 10 רכישות בלבד למשך שנת הביטוח מגיל 21 ומעלה בלבד

 

הוזלת ביטוח נהג חדש: דרכים נוספות להוזלת הביטוח

תמיד כדאי לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות בנוסף להשוואה שהצגנו כאן ולקבל אומדן אישי של היכולת להגיע לקראתכם בשל נסיבות מסוימות (ותק הנהג המרכזי למשל).

עובדי מדינה ורכבי ליסינג מציעים מעת לעת הוזלה מסוימת. במקרים מסוימים, השתתפות עצמית על אירוע ביטוחי תוכל להתממש בזמן הרחבת הביטוח לנהג צעיר, גם אם אחד ההורים היה הנהג בפועל.

דרך נוספת להוזלה היא באמצעות תנאי הפוליסה. ככל שתצמצמו את הכיסוי כך תקטן העלות.

מומלץ לשקול להוציא מכיסוי את הגרירה והשמשות וכן להגדיל את ההשתתפות העצמית שלכם, מה שיניב חיסכון של כמה מאות שקלים לפחות.

למרות זאת, שקלו היטב לפני כן את ההשלכות שעלולות להיות להיעדר הכיסוי במקרים אלה וכיצד תתמודדו איתם בזמן אמת.

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.