Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

ביטוח חיים למשכנתא דיגיטלי – מספר הקלקות ויש לך ביטוח בדרך לדירה

ביטוח דיגיטלי זה כיף, וזה לא משנה איזה ביטוח מדובר. אישית, אני אוהב יותר לבלות מול מסך עם עכבר ומקלדת, או לתקתק עם האצבע על המסך בסלולר שלי, במקום לדבר עם נציג אנושי בטלפון על מה יקרה וכמה כסף אקבל אם אמות, אפצע או אֶחְלֶה.

אם קניתם דירה ולקחתם משכנתא, אתם יכולים להצמד למסכים כשזה נוגע לביטוח החיים על המשכנתא שלכם – קיים ביטוח דיגיטלי שמאפשר לכם לא להתעסק יותר מידי עם התהליך, ולא לשוחח עם אף בן אדם בדרך.

בעולם שלנו בשנת 2020, רוב שירותי הביטוח עדיין לא ניתנים בדיגיטל, או שניתנים בדיגיטל רק באופן חלקי, אבל ביטוח חיים למשכנתא הוא מוצר פשוט שהרגישות היחידה שלנו כלקוחות הוא למחיר בלבד – בח"ו במוות לא משנה לנו איזה חברה תשלם את הפיצוי למוטבינו, כלל, מגדל או אילון לכן אפשר להנות ממנו באופן מושלם בדיגיטל כבר עכשיו.

 

מבול של הנחות והטבות

חברות הביטוח רוצות לעודד את לווי המשכנתאות להשתמש באפשרות לביטוח חיים למשכנתא בדיגיטל, ולכן מנחיתות מבצעים, הנחות ו"באנדלים" נדיבים.

ב- AIG לדוגמא יתנו לכם 15% הנחה על ביטוח חיים למשכנתא דיגיטלי, ויוסיפו גם 10% הנחה על ביטוח המבנה שכנראה ותיקחו בנוסף לטובת המשכנתא. ביטוח חיים למשכנתא יחסוך לכם לא רק כסף, אלא גם זמן.

מאחר ומדובר בביטוח פשוט יחסית, אין שאלון ארוך ומייגע למלא לפני שאתם מצטרפים לביטוח. אתם תשאלו לגבי המשכנתא שלכם, הסכום שלה, ותנאי ההחזרים, הבנק שממנו אתם לוקחים את המשכנתא ופחות או יותר נגמר הסיפור – תוך דקות בודדות יש לכם ביטוח חיים למשכנתא שהצטרפתם אליו באופן דיגיטלי.

אין כל כך מה לנהל, לעדכן או לשנות את הביטוח הזה מאחר והוא בעיקר נקבע לפי המשכנתא שלכם, אז אחרי שהצטרפתם דיי סיימתם עם זה לכל החיים או לכל היותר עד המשכנתא הבאה או מיחזור המשכנתא. חברות הביטוח מעדיפות שלא תפעילו את כח האדם שברשותם, זה עדיף להן וחוסך להן, ולכן ההנחות והבאנדלים יחד עם ביטוח המבנה למשכנתא. זה נוח, זה מהיר וזה זול.

 

איך ביטוח חיים למשכנתא דיגיטלי עובד?

תוך כמה דקות סיימתם, בגדול. ראשית חפשו בגוגל את חברות הביטוח שמאפשרות את הרישום בדיגיטל, והכנסו לאתרי החברות. אתם ממלאים פרטים אישיים שלכם אונליין, ממלאים פרטים ומידע לגבי המשכנתא כפי שנמסרו לכם מהבנק, ועל המסך תעלה הצעת מחיר, אותה ניתן, כמובן, להשוות מול הצעות מחיר מכמה חברות במקביל. אחרי שבחרתם לעצמכם חברה והתקדמתם, אתם תמלאו שאלון אישי יחסית פשוט, ותצהירו על מצבכם הרפואי בהצהרת בריאות דיגיטלית.

בהצהרת הבריאות תצטרכו לפרט בנוגע למחלות קשות שאולי יש לכם, ניתוחים שעברתם, הגיל שלכם והאם אתם מעשנים. בסיום התהליך הזה, תוכלו לאשר את הפוליסה, ו… בינגו – יש לכם ביטוח חיים דיגיטלי למשכנתא. ברוב החברות, כשתסיימו, יציעו לכם לצרף כ"חבילה" גם ביטוח מבנה, המון פעמים בתנאים ומחירים טובים, בשלב הזה.

 

כמה זה חוסך לי לעשות את ביטוח החיים למשכנתא שלי בדיגיטל?

במילה אחת: הרבה. בשתי מילים: הרבה מאוד. הצטרפות לביטוח חיים למשכנתא דיגיטלי יחסוך לכם אלפי שקלים במצטבר, לאורך חיי המשכנתא כולה, בהנחה שאכן חברת הביטוח שבחרתם היא ההכי זולה וגם שהיא מציעה מחיר מיוחד לנרשמים בדיגיטל.

ההבדל יכול להיות סביב ה-100 שקלים בחודש, שזה אולי נשמע לכם יחסית מעט (בטח אם לוקחים בחשבון שהתשלומים על המשכנתא שלכם בנויים חודשית מאלפי שקלים החזרי משכנתא + ביטוח חיים למשכנתא + ביטוח מבנה למשכנתא), אבל בוא נראה מה קורה כשחושבים על זה טוב יותר. ביטוח החיים למשכנתא מלווה אתכם כל חודש עד סיום חיי המשכנתא.

זה אומר 10, 15, 20 ואפילו 30 שנה. אם תחסכו 30, 50 או 100 שקלים כל חודש במשך 10, 20 או 30 שנה – זה מגיע לאלפי שקלים ואף עשרות אלפי שקלים חיסכון!

 

ביטוח חיים דיגיטלי למשכנתא שלכם – כמה זה קיים?

נכון, יש עדיין חברות ביטוח גדולות שעוד לא הצטרפו לחגיגה, וביטוח החיים למשכנתא שלהם ניתן אך ורק בשיחה טלפונית או בפגישה, ואין אפשרות להצטרף אונליין דיגיטלית. בשנים האחרונות שירותים גדולים בחיים שלנו (בנקאות, משכנתאות, ביטוח…) עוברים ליגיטל וזה רק עניין של זמן עד שכל החברות יצטרפו ויתנו אפשרות להצטרף לביטוח חיים דיגיטלי.

 

ביטוח חיים למשכנתא – כמו שכולם עושים אותו…

ברוב המקרים, החלופה לביטוח משכנתא בדיגיטל היא ביטוח חיים שהומלץ על ידי הבנק בעת לקיחת המשכנתא. במקרה הזה, או שהבנק פשוט סוגר איתך במקום, או שהוא מוסר את הפרטים שלך לסוכנות ביטוח וכמה דקות אחרי שיצאת מהבנק אתה מקבל טלפון.

בשני המקרים קשה לך מאוד להבין בדיוק מה אתה מקבל, הסברים טלפונים או כ"נספח" לפגישה בנקאית לא ברורים ושקופים לגמרי.

סביר להניח שנציגת המשכנתאות בבנק, שמולה כרגע חתמת על משכנתא שלמה, נתפסת בפניך אמינה ואתה נוטה לסמוך על מה שהיא אומרת. היא מבחינתך כמו רופא שממליץ לך על טיפול או תרופה מסויימים – היא בעלת המקצוע ואתה הבור שמסר את חתימתו בפניה, ומה שהיא אומרת מבחינתך קדוש. רוב האנשים באמת נופלים בסיטואציה הזו ומוצאים את עצמם פשוט זורמים ולוקחים איזה ביטוח חיים למשכנתא שהיא תגיד. בדרך כלל לא מוסרים לכם את כל הפרטים המלאים או מפרטים על הפוליסה.

 

ובדיגיטל?

בדיגיטל הכל שקוף. הפוליסה במלואה מול עיניכם על המסך, ואתם גם יכולים בכמה לחיצות להשוות מחירים בין החברות השונות ולקבל תמונה אמיתית ומלאה לגבי מחירי השוק, ולעשות את ההחלטה הכי נבונה עבורכם ועבור הכיס שלכם.

 

הפקק השתחרר! השוו מחירים!

בעבר, ביטוח מבנה וביטוח חיים למשכנתא היה אפשר לעשות אך ורק מול הבנק בלבד, ולא היו לציבור יותר מידי אפשרויות – לא מבחינת השוואת מחירים, לא מבחינת המחיר, לא מבחינת חברת הביטוח שמבטחת בפועל אותו. הרגולציה הכניסה לבנקים מקל בגלגלים וכיום זה אפשרי לקחת את ביטוח החיים למשכנתא בעצמכם, ואפילו באופן דיגיטלי אם תרצו (ואפילו גם אם לא, עדיין כנראה תחסכו על פני הביטוח שהבנק ידביק לכם עם המשכנתא על אוטומט).

הציבור הישראלי ממשיך בשלו – זורם עם הבנקים ולוקח את הביטוח שמדביקים לו למשכנתא בבנק. חבר'ה, תתעוררו, הפקק השתחרר, אפשר לעשות ביטוח חיים למשכנתא בעצמכם ולא דרך הבנק, ואפשר לעשות אותו אפילו בדיגיטל, וזה יצא לכם הרבה יותר זול. קדימה, לחסוך!

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.