Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

ביטוח בריאות פרטי – על אילו כיסויים אסור לוותר

ביטוח בריאות פרטי הוא מצרך חובה עבור כל אזרח בישראל. כאשר בוחרים ביטוח פרטי, חשוב לבחור נכון את הכיסויים שהוא כולל, על מנת לחסוך כסף רב בתשלום החודשי לביטוח מחד, וכן כדי לאפשר מימון הכרחי עבור הוצאות רפואיות, באם יהיה בהם צורך ביום מן הימים. בחנו עבורכם את הכיסויים המרכזיים שבביטוחי הבריאות הפרטיים.

על חשיבות ביטוחי בריאות פרטיים בארץ

מערכת הבריאות הישראלית אינה נמצאת בתקופת הזוהר שלה, בלשון המעטה. משכך, בימים אלו עולה חשיבותו של ביטוח בריאות פרטי עבור כל בני משפחתכם. זאת, מאחר שכפי שראיתם בחדשות וקראתם בעיתונים – בתי החולים אינם מצליחים לעמוד בעומסים השונים, בייחוד בעונת החורף, כאשר בנוסף – מספר האנשים אשר פונים לרפואה ציבורית עולה מדי יום.

כדי אכן להבטיח שאתם ובני משפחתכם תקבלו טיפול רפואי מושלם בעת הצורך, יש לבחור ביטוח בריאות פרטי מותאם אישית. כעת, נסקור עבורכם את הכיסויים שאסור לכם לוותר עליהם כאשר אתם נדרשים להתאים באופן אישי את ביטוח הבריאות שלכם, לצד כיסויים עליהם כן ניתן לוותר.

 

אילו כיסויים חשוב לבחור בעת רכישת ביטוח בריאות פרטי?

ככלל, בעת בחירת ביטוח בריאות פרטי, יוצבו בפניכם לבחירה מגוון רחב של כיסויים אותם תוכלו לרכוש. חלק מאותם כיסויים הינם חשובים ביותר, אולם ישנם כיסויים שאינם מחויבים ובהחלט ניתן לוותר עליהם. על מנת להפוך עבורכם את החיים לקלים, החלטנו להרחיב מעט על שלושת הכיסויים המרכזיים ביותר בפוליסות הבריאות הפרטיות, הלא הם – השתלות, תרופות וניתוחים.

 

  • השתלות:

ביטוח בריאות פרטי, הכולל כיסוי של הוצאות רפואיות בגין השתלות, מעניק למעשה מעטפת כלכלית עבור טיפולים ייחודים והשתלות בחוץ לארץ. אסור לכם לוותר על כיסוי ההשתלות, בעיקר משום שהוא מכסה הוצאות כלכליות יקרות ביותר שעלולות להגיע למיליוני שקלים, ולכן אסור לכם להסתכן בכך שלא תבטחו את עצמכם בכיסוי זה.

לצורך ההשוואה, ביטוח הבריאות של הראל, יעניק לכם כיסוי של עד 4,700,000 ₪ עבור השתלה דרך ספק שאינו מוגדר בהסדר עם החברה, וכיסוי ללא הגבלה עבור השתלה דרך ספק המוגדר בהסכם עם החברה. כיסוי השתלות של חברת מגדל יעניק כיסוי של 4,200,000 עבור ספק שאינו מוזכר בהסדר עם החברה, ובדומה לחברת הראל, כיסוי ללא הגבלה עבור השתלה שבוצעה עבור ספק שמוגדר בהסדר.

בנוסף, מגדל מעניקה תשלום לחולה שעובר טיפול מיוחד בחו"ל באמצעות ספק שאינו בהסדר עד סכום של 850,000 דולר, ותשלום ללא הגבלה עבור ספק שמצוין בהסדר. גם חברת הפניקס, חברת הכשרה, חברת AIG ושאר חברות הביטוח, מעניקות מעטפת כלכלית רחבה ביותר (וכאשר מדובר בספק המוגדר בהסכם החברה – מעטפת בלתי מוגבלת) עבור כיסוי הוצאות ההשתלות וטיפולים מיוחדים אחרים. לפיכך, אסור לכם לוותר על כיסוי זה בשום פנים ואופן.

 

  •  תרופות:

ביטוח בריאות פרטי אשר כולל כיסוי עבור תרופות, יכלול בתוכו כיסוי עבור תרופות אשר לא נכללות בסל התרופות (כלומר – לא ממונות על ידי המדינה) או תרופות אחרות שקשה מאוד להשיגן. מאחר שסל התרופות הישראלי אינו רחב במיוחד, ותרופות הכרחיות רבות אשר מחירן יקר ביותר – אינן נכללות בו, אסור לכם לוותר על כיסוי זה בביטוח הבריאות הפרטי שלכם.

שווי הכיסוי של כל חברת ביטוח משתנה, כאשר לדוגמא חברת הראל מציעה כיסוי של עד מיליון ₪ לשנה עבור תרופות שאינן נכללות בסל; חברת מגדל מעניקה כיסוי מלא עבור תרופות (בהתאם לעלותן – תרופות שמחירן עולה על 800 ₪); חברות הפניקס, הכשרה וAIG יממנו תרופות שעלותן נמוכה מ5000 ₪, חברת כלל תעניק כיסוי של עד 3,000,000 ₪ לשנתיים עבור תרופות שאינן נכללות בסל, ובדומה לכך שאר חברות הביטוח יממנו באופן נכבד את הטיפול הרפואי עבור תרופות אלו, כך שאתם – המבוטחים, לא תאלצו לממן מכספיכם את ההוצאות הרפואיות הכבדות שכרוכות במימון תרופות יקרות.

 

  • ניתוחים:

המרכיב השלישי בבחירת כיסויים בביטוח הבריאות הוא ניתוחים. בכל הנוגע לניתוחים בחוץ לארץ, אסור לוותר על כיסוי זה בביטוח הבריאות הפרטי, מאחר שמדובר לרוב בניתוחים יקרים במיוחד שאין אפשרות לבצעם בארץ, ומבלעדי כיסוי ניתוחים בחו"ל לא תקבלו אף סיוע במימון הניתוח. ביטוח בריאות פרטי של ניתוחים בארץ שונה מכך – מדובר בכיסוי היקר ביותר מבין הכיסויים שהוזכרו עד עתה, ובהחלט ניתן לשקול לוותר על כיסוי זה.

אמנם, כיסוי ניתוחים בביטוח בריאות פרטי מאפשר מימון על היוועצויות עם רופאים טרם הניתוח, כיסוי לניתוחים פרטיים בארץ, בחלק מחברות הביטוח הכיסוי אף הכיסוי מאפשר את בחירת הרופא המנתח. יחד עם זאת, חברות הביטוח מעניקות כיסוי רק במידה שהביטוח של קופת החולים של המבוטח לא מכסה את ההוצאות בגין הניתוח, כאשר במקרים רבים הכיסוי של קופת החולים כן מאפשר לממן את הניתוח בארץ. לפיכך, ומאחר שכאמור מדובר במרכיב הכיסוי היקר ביותר, ניתן לשקול לוותר על כיסוי זה.

 

כיסויים נוספים בביטוח בריאות פרטי

במרבית המקרים, אדם פרטי אשר רוכש ביטוח בריאות פרטי לו ולמשפחתו, כנראה שיסתפק בשלושת הכיסויים שהוזכרו עד כה – ניתוחים, תרופות והשתלות.

במידה ואתם מעוניינים להוסיף כיסויי ביטוח נוספים, אתם בהחלט יכולים לעשות כן, ותוכלו לבחור להוסיף כיסויים דוגמת רפואה משלימה, ליווי אישי לאורך הטיפול ולאחריו, ייעוץ רפואי אונליין, אבחון מהיר ומגוון כיסויים נוספים. תוכלו למצוא מידע מקיף אודות הכיסויים ותנאי הפוליסה שמציעה כל חברה באתרי האינטרנט של חברות הביטוח ובאמצעות יצירת קשר טלפוני עמם.

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.