ארנפלד סוכנות לביטוח
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

ביטוח רכב אונליין – השוואה בין חברות הביטוח

רכישת ביטוח, אשר נועדה להקטין את הנזק, כדאית לכל נהג באשר הוא.

אולם, בעוד רכישת ביטוח חובה היא תנאי מקדים לנהיגה ברכב בכבישי ישראל, ביטוח מקיף, וביטוח צד ג', הם פריבילגיה בלבד, שנועדה למזער נזק כלכלי.

מה כדאי לבחון בטרם רכישת ביטוח רכב, וכיצד ניתן לבצע השוואת מחירים של ביטוח רכב אונליין?

 

עולם הביטוח בעידן הדיגיטלי

כניסתן של חברות הביטוח הדיגיטליות, הן חברת WeSure  וחברת Libra, אשר הציגו פלטפורמה חדשה של רכישת פוליסת ביטוח, היא רכישה אונליין, אילצה חברות רבות בשוק להתאים עצמן למצב החדש.

אולם, בטרם אנו רצים לרכוש ביטוח דרך הפלטפורמה הנוצצת, עלינו להבין את חשיבות הביטוח, סוגי הביטוח הקיימים ואף לשאול, מהם הקריטריונים לאורם נקבע מחיר הפוליסה?

 

חשיבות הביטוח

כולנו מודעים לחשיבות של הפחתת סיכון, שכן כולנו מעוניינים לספוג נזק מועט ככל הניתן. רבים מאתנו נתקלו בכפפת הברזל של הקצב, ורובנו גם מעדיפים ללכת בשבילים מסומנים ברחבי ישראל, ולא להסתכן בטעויות שיובילו אותנו לשיטוטים ארוכים בטבע. בשם הרצון להפחתת הסיכון, קם ענף הביטוח.

ביטוח הוא כלי כלכלי, אשר נועד לחלק את הנזק של היחיד בין רבים, על ידי תשלום פרמיה תקופתית, המאפשרת קבלת פיצוי בעת הצורך.

כך, בעת ספיגת נזק, יוכל המבוטח להפעיל את הפוליסה שבידיו, וכך יוכל לחסוך מעצמו את הנזק הכלכלי. אחד מענפי הביטוח, המוכרים בכל בית בו קיים כלי רכב, הוא ביטוח הרכב, אשר נועד להגן על המבוטח הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית.

 

ביטוחי הרכב בישראל

בשוק הרכב ניתן לאתר שלושה מוצרי ביטוח עיקריים:

  • ביטוח חובה – פוליסת ביטוח אשר מעניקה פיצוי או שיפוי במצב של נזקי גוף, אשר נגרמו בעת תאונה. המבוטחים תחת הפוליסה הם הן הנהג ונוסעי הרכב והן אנשים מחוץ לרכב, אשר נפגעו כתוצאה מהתאונה. ביטוח זה מהווה ביטוח חובה, והחוק אוסר לנהוג ברכב אשר אינו מבוטח. ההוצאות אשר בגינן יקבלו הצדדים לתאונה הוצאות הם הוצאות רפואיות, אובדן השתכרות וכושר עבודה (עד פי 3 מהשכר הממוצע במשק) וכן פיצויי כאב וסבל (עד 150,000 שקלים).
  • ביטוח מקיף – מדובר על ביטוח שאינו חובה, ומכסה בעיקר נזק ממוני. הביטוח המקיף נועד לפצות בגין נזק רכוש אשר נגרם בעת תאונה, בהתאם לתנאיי הפוליסה. על פי רוב, תכלול הפוליסה נזקים אשר התגבשו בשל בלאי חלקי הרכב, רק במקרים שבהם אלו הובילו לתאונה.
  • ביטוח צד ג' – מדובר על סוג נוסף של ביטוח מקיף, אשר נועד לנזקים הממוניים של צד ג' אשר נפגעו כתוצאה מהתאונה, לרבות רכבים נוספים, מתקני ציבור וכו'.

 

מה עם המחיר?

תעריפי הביטוחים המתוארים לעיל נקבעים באופן שונה, שכן לצד העובדה שהם מעניקים שיפוי בגין פגיעות שונות, אנו מחויבים ברכישת ביטוח חובה על פי חוק, בעוד ביטוח מקיף הוא פריבילגיה בלבד.

שיעור מחירן של פוליסות ביטוח החובה נקבע אומנם על ידי חברות הביטוח, אך אלו כפופות להוראות המפקח על הביטוח, אשר מגדיר תעריף מקסימלי.

לשם קביעת תעריפי הביטוח, מתחשבות החברות, בין היתר, בנפח המנוע וכמות כריות האוויר ברכב, מספר תביעות הרכב הקודמות של הנהגים הצפויים (דבר המצריך דו"ח היעדר תביעות) ועוד.

מנגד, שיעור מחיר הביטוח המקיף וצד ג' מצוי בידם הבלעדית של חברות הביטוח.

בין המשתנים אותם בוחנות החברות מצויים היקף השירותים הניתנים במסגרת הפרמיה, סוג הרכב, נתוני הנהגים הצפויים לנהוג ברכב ועוד.

 

מה צריך לבחון לפני רכישת ביטוח מקיף?

באם החלטתם לרכוש ביטוח מקיף, שנועד לצמצם את היקף הנזק הכלכלי לאחר תאונה, מומלץ לבחון מספר נקודות ספציפיות.

הנקודה הראשונה, וייתכן שהחשובה ביותר, היא מסגרת האירועים הביטוחים הכלולים בפוליסה, כלומר, מתי תקבלו כסף. בעוד ישנם מספר סעיפים קבועים לכלל הביטוחים המקיפים, ישנן חברות אשר היקף המקרים בהם תזכו לפיצוי רחב יותר. בין המקרים שאינם נמנים עם הרשימה הקבועה ניתן למצוא נזקי מלחמה, נזקים כתוצאה מקבלת שירות, דוגמת מכה במוסך או שטיפה של הרכב ועוד.

נתון נוסף שאותו יש לבחון הוא דרך חישוב שווי הרכב. כל חברת ביטוח עובדת עם נוסחה שונה, והנוסחה בה משתמשים תשפיע באופן ישיר על גובהה סכום הפיצוי שתקבלו.

כמו כן, מומלץ לשאול מהו שיעור גובה ההשתתפות העצמית, מהם התנאים לקבלת רכב חלופי בעת ביצוע טיפול ברכב ואף בחינת מדדי השירות של כל אחת מחברות הביטוח.

 

פלטפורמות השוואה נפוצות

כיום, כמעט כל חברות הביטוח מאפשרות ביצוע השוואה של מחירי פוליסות הביטוח השונות. בשל העובדה שלכל רכב מאפייניו האישיים, המשפיעים על המחיר אותו תיאלצו לשלם, לא ניתן להציג השוואה דטרמיניסטית בין החברות השונות.

נקודה חשובה שיש לעמוד עליה היא הגורם אליו מומלץ לפנות לשם השוואת ביטוחים. בשל האינטרס הסמוי שיש לכל אחת מחברות הביטוח, ההמלצה היא לפנות לגורם נטול אינטרסים, לפחות למראית עין, לשם ביצוע הבדיקה האמורה. שני האתרים המומלצים ביותר לבדיקת מחירי ביטוח רכב אונליין הם Wobi, SuperMarker וזאפ, אתרי צרכנות מוכרים, אשר יוכלו לאתר עבורכם את החברה אשר מציעה את פוליסת הביטוח הזולה והמקיפה ביותר עבורכם.

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.