Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

בדיקת תיק ביטוח – נקודות חשובות

בוודאי שמעת על זה בכל מקום – בטלוויזיה, בעיתונים ובאופן כללי בכל אמצעי תקשורת בשנים האחרונות. המודעות עולה, משרד האוצר שם לעצמו כמטרה להשלים את הפערים בבורות האזרחים, והפרסומים מתחילים לחלחל בקרב הציבור – התיק הביטוחי שלך הוא משהו שיש לבדוק, לעשות בו סדר, לוודא שהוא תקין וזול ככל האפשר. ריכזתי עבורכם את כל מה שחשוב לדעת ולבדוק כאשר אתם בודקים את התיק הביטוחי שלכם – כדי שלא תפספסו שום דבר חשוב כשאתם ניגשים לבדוק אותו. בכל מקרה – מאוד מומלץ להוציא את כל הביטוחים שלכם ולבקר אותם אחת לכמה שנים, כדי לוודא שהכל בסדר.

 

איך בודקים את התיק הביטוחי שלי?

השלבים הם מאוד ברורים ומובנים, וחשוב כי תבינו שיש שתי גישות לבדיקת התיק הביטוחי שלכם. הראשונה היא דרך פורטל האינטרנט של משרד האוצר בנושא – שזה חינם לחלוטין ושירות שפתוח לציבור, אם כי הוא סובל מחסרונות רבים: תקבלו פירוט של כל הביטוחים שלכם עם הפרמיות והכיסויים, וזהו. הגישה השנייה היא לגשת לשירות הר ביטוח פרטי, שיוציא עבורכם דו"ח מפורט יותר (בתשלום סימלי בדרך כלל, או בחינם לגמרי) שיכלול גם המלצות והערות עם תובנות חשובות לגבי הביטוח, ומשם, סוכן ביטוח יעבור על הדו"ח ויראה אם "יש בו בשר" – כלומר אם יש מקומות בהם ניתן לחסוך כסף או לשפר את הביטוח הקיים. אם תחליטו להמשיך אחרי קבלת ההמלצות של איש המקצוע כדי ליישם אותן, תוכלו לעשות זאת.

לסיכום – הוציאו דו"ח ביטוח מפורט ממשרד האוצר או משירות הר ביטוח פרטי, סקרו את הביטוח (דרך משרד האוצר – לבדכם, דרך שירות פרטי – באמצעות איש מקצוע) וודאו שאין כפל ביטוחים, ביטוחים מיותרים, ביטוחים שלא מתאימים לכם, ביטוחים שחסרים לכם ושהמחירים מעודכנים ונמוכים, ולאחר מכן פעלו כנגד המחדלים הקיימים, אם קיימים, בביטוחים שלכם.

 

ביטוחים כפולים

פה למעשה, קבור כסף רב ואדיר שהציבור במדינת ישראל משלם (או נכון יותר – מבזבז) – ומשלם לחינם – לחברות הביטוח. ישנם ביטוחים שאפשר לשלם עליהם פרמיה כפולה בחודש לשתי חברות ביטוח שונות, ובהפעלת הביטוח תהנו מתשלום פיצויים כפול. לא בטוח שזה כדאי וזה לא לגמרי מומלץ, אבל בכל אופן לפחות לא מדובר בבזבוז הכסף שלכם לשווא. ישנם ביטוחים שתשלמו כפול לשתי חברות ביטוח – ובבוא העת – לא תקבלו פיצויים כפולים משתי חברות הביטוח. הנה דוגמא שתמחיש לכם את העניין: בוא נאמר שיש לכם שני ביטוחים עבור ניתוחים והשתלות, בשתי חברות שונות. הגיע יום שחור חס ושלום ואתם זקוקים להשתלת כליה, הליך מסובך ומורכב שגורר עימו עלויות כספיות גבוהות – ומזל שיש לכם ביטוח כנגד המקרה הזה. בכזה מצב, מאחר ומדובר בניתוח אחד והשתלה אחת בלבד, לא תוכלו לדרוש כספי פיצויים כדי לכסות את עלות הניתוח וההשתלה משתי חברות הביטוח. תאלצו לתבוע אך ורק אחת מן החברות, ולשניה שילמתם כסף כל חודש לחינם, זרקתם כסף לפח. משרד האוצר החל לפני כמה שנים לעודד בדיקה של ביטוחים כפולים ולוודא שאין לכם כאלו, מאחר וזיהה כי כספי ציבור רבים נעים לחינם מהציבור הישראלי התמים אל חברות הביטוח הפרטיות. חשוב מאוד לאתר ביטוחים כפולים בחברות שונות ובאם יש לבטלם בכדי לוודא ושאינכם זורקים כסף לחינם.

 

ביטוחים שאין בהם צורך

יכול להיות שהתקבלתם למקום עבודה מסויים כשהייתם ילדים בני 21, ישב מולכם סוכן ביטוח ו"הפגיז" אתכם בביטוחים מיותרים שאין לכם צורך בהם. יכול להיות שיש לכם ביטוח סיעודי שאתם משלמים עליו הון אבל במרוצת השנים התברר שההורים הולכים להוריש לכם עשרה מיליון שקלים תוך כמה שנים. הדוגמא מעט מוקצנת אבל בכל מקרה – הביטוחים להם אתם זקוקים או לא זקוקים מוגדרים באופן אישי והצרכים שלכם בהחלט עשויים להשתנות במרוצת השנים, לפי הסטטוס, המצב המשפחתי שלכם, ההון והקריירה שלכם, ועוד גורמים. בהחלט יתכן ותמצאו בבדיקה שלכם ביטוחים שאין לכם צורך בהם.

 

ביטוחים שהתיישנו וכבר לא מתאימים לי

את הנקודה הזו אפתח בדוגמא. אני בעל עסק והביטוח על אובדן כושר עבודה שלי עומד על פיצוי של 10,000 ש"ח ל-36 חודשים אחרי שנפצעתי ואין באפשרותי לעבוד. זה היה נחמד מאוד כשסגרתי לי את הביטוח הזה לפני 9 שנים מול סוכן ביטוח, ידעתי שאני אשמור על ההכנסה שלי ואוכל "להתארגן מחדש" במשך שלוש שנים, והביטוח ישלם לי את המשכורת שלי מבלי שאוכל להמשיך לעבוד. אממה? מאז חלפו 9 שנים, העסק שלי פרש כנפיים, הפכתי לאיש משפחה, קניתי בית גדול פי כמה והצטרף עוד רכב משפחתי למשק הבית שלנו, אני פשוט חי חיים שונים. אם אאבד את כושר העבודה שלי היום, הפיצוי שהוחלט עליו לפני 9 שנים כבר לא יספיק לי כלל וכלל, ולא אוכל לשמור על רמת חיים סבירה אליה התרגלתי. במקרה כזה, מאוד כדאי לשלם קצת יותר כל חודש לחברת הביטוח עבור ביטוח נגד אובדן כושר עבודה, ולהנות מפיצוי גדול יותר שתואם יותר את המחייה שלי כיום במידה וחס ושלום לא אוכל לעבוד יותר. יכול להיות שתרצו להוריד פרמיות חודשיות (ואיתם גם לקבל כיסוי נמוך יותר) או להעלות פרמיות חודשיות כמו בדוגמא, מאחר והחיים שלכם השתנו מאז שסגרתם ביטוח מסויים והוא כבר התיישן ולא מתאים לכם יותר.

 

ביטוחים שחסרים לי

גם פה ניתן דוגמא כדי להסביר באופן פשוט את הנקודה החשובה הזו: אנשים רבים סבורים שכשהם צעירים, אין להם מה להשקיע בפנסיה ובביטוחים סיעודיים, מאחר והזקנה רחוקה מהם שנות אור בעיניהם והם לא חשים צורך לדאוג לה בשלב כזה. אם בחור צעיר יצא מהצבא והשתלב בשוק העבודה, מאוד יתכן כי צמצם הוצאות על ביטוח סיעודי או פנסיוני, מתוך מחשבה שאין לו צורך בזה כרגע. כעשר שנים אחר כך, משהחליף קידומת, התחתן, הביא ילדים וגדל, יתכן מאוד ויסתכל על כל הנושא הזה בצורה שונה לחלוטין. פתאום מאוד מעניין אותו לדאוג לפנסיה ולסיעוד עבורו בימים קשים, שנראים רחוקים הרבה פחות. חשוב מאוד לוודא שלא חסר לכם שום ביטוח שאתם אולי צריכים או רוצים, כשאתם בודקים את תיק הביטוח שלכם. הביטוחים האפשריים הקיימים הם: ביטוח חובה לרכב (הכרחי אם יש לכם רכב, לא לבחירתכם), ביטוח רכב מקיף וביטוח רכב צד ג', ביטוח מבנה ו/או תכולה לדירה, ביטוחים עסקיים למיניהם (ציוד עסקי, מבנה עסקי, עובדים וכדומה), ביטוחי בריאות (תאונות אישיות, השתלות, סיעוד, מחלות קשות, ניתוחים, תרופות שאינן בסל הבריאות, שיניים וכדומה), ביטוחי חיים ומוות, ביטוח פנסיה, ביטוח משכנתא ועוד.

 

הוזלה במחיר הביטוח שלי

עולם הביטוח הוא עולם תוסס, חי ותחרותי, והמחירים בו מתעדכנים כל הזמן ומשתנים – המון פעמים – לטובת הלקוח. בנוסף, יש סיכוי טוב שכשסגרתם ביטוח מול סוכן או חברה מסוימת באופן ישיר – מישהו בצד השני של העסקה לא לגמרי היה לו האינטרס שלכם, והוא "תקע" לכם מחיר גבוה על ביטוח מסויים או על כמה ביטוחים. חשוב מאוד כשבודקים את התיק הביטוחי שלכם לוודא שהמחירים מתאימים למחירים העדכניים היום ושלא היו הוזלות משמעותיות בתחום, להשוות ולבדוק מה חברות ביטוח אלטרנטיביות יכולות להציע לכם. התעקשו לקבל את המחיר הטוב ביותר שיש שייתן לכם כיסוי מספק לפי הצרכים שלכם, מאחר ותשלומים על ביטוח דופקים על דלתכם כל חודש בחודשו למשך שנים רבות – וכל עדכון קל בפרמיה החודשית שאתם משלמים יחסוך לכם כספים רבים.

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.