ארנפלד סוכנות לביטוח

5 טיפים שחשוב לדעת לפני שימוש במסלקה הפנסיונית

לא לחינם הוקמה מסלקה פנסיונית. המסלקה מאפשרת לכל אחד לקבל תמונת מצב של הביטוחים הפנסיוניים שלו, מה גובה החסכונות הקיימים ואם הוא מעוניין לבצע העברות מקוטפה לקופה, דרך אתר המסלקה, זה בהחלט אפשרי. שימוש במסלקה הפנסיונית הוא לא מורכב, הוא כן מצריך ידע והיכרות עם הנתונים. ריכזנו לפניכם טיפים בנושא. על כל שאלה נוספת, אתם מוזמנים לכתוב לנו. צוות מומחי ארנפלד ביטוחים ישמח להנגיש לכם מידע מדויק לכם באופן אישי. 

 

הכירו את המסלקה הפנסיונית

לאחר שהצטברו תלונות רבות ממבוטחים שטענו שאין להם איפה להתעדכן על מצב הפנסיה שלהם ולאנשים רבים נודע כי יש להם חשבונות חיסכון שמיקומם נשכח וכך בכדי לשפר את המצב, הקים משרד האוצר שורת כלים שנועדו לסייע למבוטחים לקבל מידע על הביטוחים שברשותם. חלק מהם מוכרים ונפוצים (אתר הר הביטוח לאיתור ביטוחים כללים ואתר הר הכסף לאיתור כספים אבודים) ואחד מהם הוא אתר המסלקה הפנסיונית. את המסלקה מפעילה חברה חיצונית בשם סוויפטנס שזכתה במכרז הממשלתי ולכן עבור כל שימוש במסלקה הפנסיונית, תצטרכו לשלם דמי עלות סמליים.

אתר המסלקה מסייע באיתור חסכונות פנסיוניים, חשבונות חיסכון כלליים, ביטוחי חיים וביטוח אובדן כושר עבודה. השימוש בו מקל מאוד על תהליך איתור חשבונות פנסיוניים. אתם פותחים בקשה לאיסוף מידע מחברות הביטוח, המערכת מפנה את הבקשה לחברות הביטוח ותוך שלושה ימי עסקים מקסימום, יהיה לכם את המידע. אין יותר צורך לפנות לכל חברת ביטוח באופן אישי לקבלת הנתונים, הנתונים כולם יוצגו בדו"ח שתקבלו מהמסלקה הפנסיונית. באמצעות המערכת ניתן לאתר חסכונות אבודים, לאתר כספי פנסיה, להתעדכן ביתרות ואף לבצע העברות בין חשבון למשנהו.

 

קבלו טיפים שחשוב לדעת לפני שימוש במסלקה הפנסיונית

אמצעי אבטחה גבוהים

בגלל המידע הרגיש והאישי שניתן לקבל דרך אתר המסלקה הפנסיונית, תצטרכו לעבור כניסה מאובטחת, להזין נתונים מאמתים לאימות הנתונים לשמירה על המידע הרגיש. מסיבה זו כדאי להצטייד בתעודת הזהות לפני כן, שתדעו מה תאריך הנפקה וכו'. לאחר הזנת הנתונים האישיים, תקבלו קוד אימות לדואר אלקטרוני או לטלפון, אחרי קבלת שם משתמש וסיסמא תוכלו להיכנס לאתר ולהנות משירותיו.

 

מידע מלא או מידע חלקי

המסלקה מאפשרת למשתמשים לקבל מידע מלא על כל הביטוחים הפנסיוניים הרשומים על שמם. אך היא גם מאפשרת לקבל מידע חלקי. אם אתם יודעים לדוגמא שיש לכם ביטוח פנסיה בהראל וכרגע זה מה שמעניין אתכם, תוכלו לבקש איסוף מידע רק מחברת הראל. ניתן לבקש מידע גם רק מחברות מסוימות לצד האפשרות לבקש מידע רק על חשבון מסוים.

שימוש במסלקה עולה כסף. על איסוף מידע חלקי תצטרכו לשלם כ-10 שקל ועל מידע פנסיוני מלא – 20 ₪.

 

הכירו את השירותים הניתנים ללא תשלום

תוכלו לראות מי הגיש בקשה לראות את חשבונות הפנסיה שלכם ללא עלות, מה הוא רצה לראות ומה אכן ראה. אם לדוגמא פניתם לסוכן ביטוח לבדיקת התיק הפנסיוני שלכם והא בדק את המצב הפנסיוני שלכם באתר, יופיע שמו, לצד הנתונים שהוא קיבל.

 

בדקו את הנתונים הכוללים

לאחר הכניסה למסלקה, תוכלו להנפיק דו"ח שירכז את כל הנתונים. חשוב לבדוק את הנתונים הבאים:

 

בדיקת יתרות החשבונות הפנסיוניים

בדקו מה גובה היתרה בקופת הפנסיונית שלכם. מה גובה יתרת קופת הפנסיה, קרן השתלמות וביטוחי מנהלים. אם אתם רואים שגובה היתרה נמוך מידי, בדקו מה אתם יכולים לעשות כדי להגדיל אותו. בסופו של דבר הכסף הזה אמור לכלכל אתכם בתקופת הפנסיה. ככל שיהיה לכם יתרה גבוהה יותר, גובה הקצבה הסופית תהיה גבוהה בהתאם.

 

בדיקת התשלומים וההפקדות

בדקו האם ההפקדות נעשות בזמן? בתור שכירים ישנה חשיבות קריטית לבדוק שאכן המעסיק מעביר מידי חודש את ההפקדה כמו שהוא אכן מצהיר שתלוש המשכורת – יש מעסיקים שלא מקפידים על כך וזו עבירה פלילית. בתור שכירים חשוב שתבדקו זאת. גם בתור עצמאים בדיקה כזו תוודא שאכן חברת הביטוח קיבלה את הכסף שהעברתם לה.

 

בדיקת כפילויות בביטוחי מנהלים, ביטוחי חיים וביטוח אובדן כושר עבוה

בביטוח חיים אין סיכון לכפל, כי גם כאשר המבוטח נפטר, כל חברת ביטוח תצטרך לשלם פיצוי על המוות. אך כן חשוב לבדוק כפילויות ביתר הביטוחים, האם הביטוחים הקיימים מספקים פיצוי מספיק? האם המוטבים הרשומים הם אלו שתרצו שהכסף יעבור אליהם או שתרצו לערוך שינויים? לפעמים אנשים חושבים שיש להם ביטוח אובדן כושר עבודה שאמור לכסות אותם בכל מצב, אך בזמן אמת הם מגלים שזה לא ממש כך. מצבים כאלו ניתן למנוע מראש! אל תתעצלו וערכו בדיקת ביטוחים מקיפה, אם יש צורך לערוך שינויים ערכו אותם לאחר התייעצות עם סוכן ביטוח אמין.

 

קחו בחשבון שיכולים להיות פערי מידע

כמו כל אתר אינטרנט אחר, גם כאן יכולים להיווצר פערי מידע בין הנתונים המתקבלים לנתונים בשטח. הפערים הם קטנים יחסית וביחס ליתר הכלים שמשרד האוצר העמיד לרשות המבוטחים, מדובר בתוצאות האמינות ביותר. אך גם כאן מי שמעוניין לקבל מידע מפורט בליווי הסבר מקצועי יפנה לסוכן ביטוח שיערוך עבורו את הבדיקה, יסמן את הסעיפים הדורשים שיפור ויחד יעברו שלב אחר שלב למיפוי הנתונים. לתכנון תקופת הפנסיה ניתן להיעזר בסוכן הביטוח אך חשוב לפנות לסוכן ביטוח אמין שיכוון אתכם אל האדם הנכון במקרה הצורך.

 

 לסיכום

השימוש במסלקה הפנסיונית הוא פשוט וישים. כל אחד יכול להנות מדו"ח מרוכז המפרט את כל נתוני החשבונות הפנסיוניים הרשומים על שמו בקלות ובמהירות דרך שימוש במסלקה. מי שרוצה להעמיק ולהבין כל נתון לעומק, יפנה לסוכן ביטוח שיבצע עבורו את הבדיקה. בהצלחה!

5 טיפים שחשוב לדעת לפני שימוש במסלקה הפנסיונית

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.