ביטוח מזונות להורים גרושים – מה הוא מכסה ולמי הוא מתאים

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

במסגרת הסכם גירושין מתחייב אחד מבני הזוג להשתתף בכלכלת הילדים אשר חיים באופן קבוע אצל בן הזוג השני. ברוב המקרים, אם כי לא תמיד, הילדים נשארים אצל האם והאב הוא זה שעליו לשאת בנטל תשלום המזונות.

ההורה אשר מגדל את הילדים תלוי כמעט תמיד בסכום הכסף שאותו משלם ההורה השני במסגרת תשלום כספי המזונות. תשלום המזונות מאפשר להורה המגדל לשמור על רמת חיים בסיסית כדי לספק לילדים את צרכיהם וכדי לספק להם ביטחון כלכלי. 

כאשר ההורה המשלם את כספי המזונות נפטר, נשאלת השאלה מי יסייע להורה המגדל למממן את הוצאות גידול הילדים. פוליסת ביטוח מזונות באה להבטיח כי במקרה שההורה המשלם את כספי המזונות ילך לעולמו, חברת הביטוח תיכנס לנעליו והיא זו אשר תמשיך לשלם להורה המגדל את דמי המזונות. 

 

 ביטוח מזונות – מהפכה בדמי המזונות למקרה של פטירת החייב בתשלום המזונות 

החיוב במזונות של ילדים קטינים מקורו בהלכה היהודית. הכלל הוא שעל האב לשאת בצרכים ההכרחיים של ילדיו עד גיל שמונה עשרה ומגיל שמונה עשרה ועד עשרים ואחת נטל ההוצאות חל על האב ועל האם במשותף. בית המשפט העליון קבע כי חובת האב לזון את ילדיו קודמת לצרכיו האישיים, ולכן הוא מחויב לעבוד כדי לזון את ילדיו.

רוצה לשלם פחות על הביטוחים שלך?
תאריך לידה:
תאריך הנפקת ת.ז:

(מופיע על תעודת הזהות שלך):

תאריך-הנפקת-תעודת-זהות
☑️ אני מאשר/ת מסירת פרטים והעברתם לקבלת שירותי דיוור ישיר כמפורט בתקנון זה.
☑️ אני מאשר/ת כי המידע שנמסר על ידי ישמר במאגר המידע של הסוכנות, וכן אוכל לחזור מהסכמתי זו.
* אתר זה הינו פרטי ולא הר הביטוח הממשלתי.

בהסכם גירושין אחד ההורים מקבל משמורת על הילדים בעוד שההורה שאינו מחזיק במשמורת מחויב בתשלום המזונות. ברוב הפעמים האם היא זו המגדלת את הילדים והאב הוא זה המשלם מזונות, אך לא תמיד זה כך.

בהסכם הגירושין ההורים מסכמים ביניהם את כל הנושאים הנובעים מהגירושין, את המשמורת, את הסדרי הראייה, את חלוקת הרכוש, את תשלום המזונות ואת גובה המזונות.

במקרה של פטירת ההורה המשלם מזונות, תשלומי המזונות החודשיים נפסקים באחת וההורה המגדל וילדיו נשארים ללא מקור הכנסה חודשי קבוע.

כדי להבטיח שתשלומי המזונות יימשכו גם לאחר פטירת ההורה המשלם, מציעות חברות הביטוח פוליסת ביטוח מזונות. רכישת הפוליסה מבטיחה כי גם לאחר הפטירה המשפחה תמשיך לקבל מדי חודש בחודשו סכום כסף שיאפשר לה קיום בכבוד.

הפרמיה החודשית של דמי הביטוח היא פרמיה זולה, יחסית לסוגי פוליסות ביטוח אחרות, ואפשר לבנות אותה בהתאמה אישית לפי פרמטרים שונים כמו תקופת התשלום, דמי המזונות החודשיים, חיתום רפואי ועוד. גובה הפרמיה החודשית תלויה בגובה הפיצוי החודשי שתרצו להבטיח ובמשך הזמן של תקופת התשלום.

את תקופת הביטוח אפשר להתאים לגיל הילדים ואת תשלום המזונות אפשר להתאים לכל ילד  בכל תקופה בהתאם לסכומים שנקבעו בהסכם הגירושין.

אפשר לקבוע בפוליסה מוטב בלתי חוזר, כך שאי אפשר יהיה לערוך בפוליסה שינויים ללא הסכמת המוטב.

בני הזוג יכולים לחלק ביניהם את התשלום של דמי הפוליסה מתוך דאגה משותפת לעתיד הילדים ולרווחתם. 

חשוב להדגיש כי אפשר לממש את פוליסת ביטוח המזונות רק במקרה של פטירת ההורה המשלם. 

 

לסיכום

פוליסת ביטוח מזונות מבטיחה לאישה, או להורה המגדל, את השקט הנפשי מתוך ידיעה שאפשר יהיה להעניק לילדים את רמת החיים ואפשרויות של החינוך וההשכלה במקרה של מוות מוקדם של משלם המזונות. ואילו לגבר, או למשלם דמי המזונות הפוליסה מעניקה שקט נפשי מתוך ידיעה כי במקרה של מוות, יהיה מי שיישא במקומו בעול של תשלום המזונות לרווחת ההורה המגדל והילדים.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא