ארנפלד סוכנות לביטוח

 6 טיפים שחשוב לדעת לפני שימוש בהר הביטוח

הר הביטוח הוא אתר בו כל אחד יכול להיעזר בכדי לייעל את התיק הביטוחי שלו. השימוש באתר הוא פשוט, כל אחד יכול להיכנס לאזור האישי שלו בלי מיומנות מיוחדת. הבעיה הגדולה יותר היא להבין את תוכן הדו"ח המתקבל וייעול התיק הביטוחי בהתאם לנדרש. קבלו מאיתנו טיפים שחשוב לדעת לפני שימוש בהר הביטוח. על כל שאלה נוספת בנושא, אתם מוזמנים לפנות לצוות סוכני הביטוח שלנו שישמחו להנגיש לכם מידע מדויק לכם. 

 

מהו אתר הר הביטוח?

מדובר במערכת דיגיטלית שהוקמה על ידי משרד האוצר במטרה להנגיש לציבור המבוטחים את המידע הביטוחי שלהם. כל אחד יכול להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי, להזין נתונים אישיים לאימות הנתונים כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי, ולהנות מהמידע הקיים על פוליסות הביטוח הרשומות על שמו. באמצעות מערכת זו ניתן לקבל מידע גם על ביטוחים של קרובי משפחה שנפטרו.

באתר הר הביטוח ניתן לקבל מידע על ביטוחים כלליים שלא כוללים רכיבים פנסיוניים. זה יכלול ביטוח דירה, ביטוח בריאות ואובדן כושר עבודה, ביטוח חיים ללא רכיב חיסכון, ביטוח רכב, ביטוח תכולה וכדומה.

 

קבלו טיפים לפני השימוש בהר הביטוח

הכינו מראש את הנתונים לאימות הנתונים

הכניסה לאתר הר הביטוח היא כמו כל כניסה לאתר ממשלתי מאובטח ולכן תצטרכו להזין נתונים מזהים שידרשו ממכם זיכרון מעולה אבל בגלל שרובינו לא זוכרים מה תאריך הנפקת תעודת הזהות שלהם ומה תאריך היציאה האחרון שלהם מהארץ, כדאי להצטייד לפני כן בדרכון ובתעודת זהות לבדיקת הנתונים.

 

כנסו לאתר הר הביטוח הממשלתי

אתר הר הביטוח הוא אתר ממשלתי שהוקם על ידי משרד האוצר, אם תשימו לב, יש לא מעט אתרי אינטרנט נוספים בשם הר הביטוח, מנהלי אתרים אלו מקווים שתיכנסו לאתר שלהם, וכך הם יצליחו למכור לכם ביטוחים שהם מציעים. אבל אתר הר הביטוח הממשלתי, הוא אתר ממשלתי חינמי בו הבדיקה לא תעלה לכם במאום.

הדרך הטובה לזיהוי תהיה לבדוק את סיומת כתובת האתר – gov.il. יחד עם זאת, מי שרוצה להוזיל את מחיר הביטוחים שלו, יפנה לסוכן ביטוח מומחה בתחום שיערוך עבורו את הבדיקה לעומק.

 

קחו בחשבון שיכולים להיות פערים בין המידע הניתן לקיים בשטח

מערכת הר הביטוח תביא לכם מידע רק על ביטוחים מסויימים ורק על ביטוחים שדווחו למערכת על ידי חברת הביטוח עצמה.

 

על אילו ביטוחים ניתן לקבל מידע בהר הביטוח?

שימוש בהר הביטוח יביא לכם מידע רק על ביטוחים מסויימים:

 • ביטוח חיים – רק ביטוחים ללא מרכיב חיסכון שלא נמצאים בביטוח מנהלים, יופיעו במערכת הר הביטוח על שימכם.
 • ביטוח בריאות – על כל סעיפיו.
 • ביטוח רכב – ביטוח חובה, צד ג' וביטוח מקיף.
 • ביטוח דירה – ביטוח מבנה וביטוח תכולה.
 • ביטוח אובדן כושר עבודה
 • ביטוח עסק – למי שיש. לצד ביטוחים אלו יופיעו גם ביטוחים פחות מוכרים למי שיש (תובלה ימית / ביטוח סחורה ועוד).

 

באתר הר הביטוח הביטוחים יחולקו לשלוש קטגוריות ברורות

שם הקטגוריה הביטוחים הנכללים בה
ביטוח כללי ביטוח נכסים – ביטוח רכב, ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, ביטוח עסק ועוד.
ביטוח בריאות ביטוח בריאות פרטי / קבוצתי על כל סעיפיהם הנלווים. ביטוח סיעודי יוצג גם הוא גם אם הוא נרכש במסגרת הביטוח שקופת החולים מציעה. במקרים מסוימים הוא יוצג בצורה חלקית שתצריך העמקה לאחר מכן. גם ביטוח אובדן כושר עבודה נכלל בקטגוריה זו.
ביטוח חיים ביטוח חיים למשכנתא וביטוח חיים ללא מרכיב חיסכון

 

מהן הסיבות לפערי המידע הקיימים?

יש לא מעט מקרים בהם המבוטח יודע שיש לו ביטוח מסוים, אך הוא לא רואה מידע עליו בדו"ח הר הביטוח. וזה יכול להיות מכמה סיבות מרכזיות:

 • יש חברות ביטוח המחתימות את המבוטח במעמד רכישת הביטוח על מסמך הסכמה לאי דיווח. בכך חברת הביטוח פוטרת את עצמה מדיווח להר הביטוח והמבוטח מפסיד מכך, את המידע על הביטוח הספציפי הוא לא יכול לקבל בקלות. עליו לפנות לחברת הביטוח עצמה ולהתנהל מולה כדי לקבל את המידע הנדרש. וחבל. אל תחתמו על טופס כזה (היום העניין פחות נפוץ מבעבר).
 • טעויות הקלדה וטעויות טכניות אפשריות גם באתר ממשלתי מאובטח.
 • ביטוחים לא תקפים לא יופיעו במערכת ויכול להיות שהביטוח הקיים – פג תוקפו.
 • מדובר בפוליסה חדשה שנרכשה בחודש האחרון והיא עוד לא הספיקה להתעדכן במערכת המתעדכנת אחת לחודש.
 • יכול להיות שהביטוח נרכש על מספר דרכון מזהה ולא על מספר תעודת הזהות שלכם, מה שמקשה על איתור הביטוח במערכת.

 

חפשו ביטוחים כפולים

כפל ביטוחי הוא מצב הקיים אצל יותר מחמישים אחוזים מציבור המבוטחים בישראל. הבעיה היא שמרביתם אפילו לא יודעים על כך. בכפל ביטוחי המבוטח משלם מספר פעמים על אותו סוג ביטוח. זה יכול להיות ביטוח בריאות שהוא רכש פעמיים או ביטוח בריאות שהוא רכב באופן פרטי לצד ביטוח הבריאות בה הוא חבר מטעם קופת החולים וכך נוצרו כפילויות על רכיבים מסויימים. זה יכול להיות ביטוח סיעודי או כל רכיב אחר. במקרה כזה המבוטח לא מקבל פיצוי כפול והבירוקרטיה הרבה רק מסבכת את מימוש הביטוח, הוא צריך להתנהל מול כל חברות הביטוח במקום להתנהל רק עם אחת מהן…

באמצעות מערכת הר הביטוח ניתן לאתר ביטוח כפולים בקלות יחסית. לאחר שתיכנסו לאזור האישי שלכם בו יופיעו כל פוליסות הביטוח הרשומות על שימכם. תוכלו לראות ליד פוליסות שונות סימני קריאה אדומים המעידים על היתכנות של כפל ביטוחי. תוכלו ללחוץ על הסמן האדום לקבלת הסבר נרחב על הביטוח (באתר הר הביטוח). בהר הביטוח אין את כל המידע על הביטוחים וממילא רק תוכלו לראות התראה (סימן קריאה אדום) על היתכנות כפל ביטוחי. קחו את העניין ברצינות ובדקו מה כוללים הביטוחים המסומנים והאם קיים חשש לכפל. אם גיליתם שיש לכם ביטוח מסויים מספר פעמים, אתם בעצם משלמים מחיר כפול לחברת הביטוח ובמקרה כזה כדאי לערוך השוואת ביטוחים למציאת הביטוח אותו משתלם לבטל.

 

בדקו את מחיר הפרמיות

לצד כל ביטוח אמורה להופיע הפרמיה המשולמת עליה. זה הזמן לערוך השוואת מחירים ולבדוק מה אתם מקבלים בתמורה למחיר שאתם משלמים ומה ניתן לקבל בביטוחים דומים המוצעים על ידי חברות ביטוח שונות. חשוב להבין כי ענף הביטוח הוא ענף תחרותי במיוחד. כל חברת ביטוח מעוניינת להגדיל את קהל מבוטחיה ובשביל זה החברות מוכנות להוזיל מחירים, לשנות תנאי ביטוח ולהגיע לקראת המבוטחים. המרוויחים הראשיים הם המבוטחים שיודעים לנצל הזדמנויות. בשביל זה צריך לערוך השוואת ביטוחים נרחבת מתוך היכרות מעמיקה עם השוק.

 

אל תהססו לקבל ליווי מקצועי

צוות ארנפלד ביטוחים מציע שירות חינמי – בדיקת ביטוחים בהר הביטוח. בדיקה כזו תקל מעליכם ותחסוך להם כאבי ראש. כי כשיש איש מקצוע שבודק את העניין מתוך היכרותו בתחום והוא מעביר אליכם את הנתונים שקיבל, תוכלו לשאול אותו על משמעות כל סעיף ואם תרצו לערוך שינוי בתיק הביטוחי, יהיה מי שיכוון אתכם לאורך הדרך. המון הצלחה!

 6 טיפים שחשוב לדעת לפני שימוש בהר הביטוח
6 טיפים שחשוב לדעת לפני שימוש בהר הביטוח
תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.