ארנפלד סוכנות לביטוח

הצעד הראשון בעשיית סדר בביטוחים שלך עם הכלי הממשלתי

לכולנו יש צורך במספר ביטוחים, אשר הינם משתנים מאדם לאדם בהתאם לצרכיו השונים, חברות הביטוח המתמחות בסוגים השונים של הביטוחים, העובדה כי קרובי משפחה ומקומות עבודה לעיתים קרובות משלמים על ביטוח גם בעבורנו מוביל לכך שאנו לא יודעים בוודאות על אילו כיסויים וביטוחים אנו משלמים.

כתוצאה מכך אנשים רבים משלמים על אותו כיסוי ביטוחי למספר חברות ביטוח שונות, משלמים מחירים מוגזמים בשל חוסר הבנה על איז ביטוח הם בדיוק משלמים לאותה חברה או לחלופין סוברים כי יש להם ביטוח מסוים אך בפועל הוא אינו קיים דבר אשר הם מגלים לאחר שכבר מאוחר מדי והנזק בגינו עשו את הביטוח כבר קרה.

למעשה, לפי נתוני משרד האוצר כ-85% מהאוכלוסייה משלמים על ביטוחים אשר הם אינם זקוקים להם או על שני ביטוחים זהים.

כמענה לכך ובהמשך להצלחה של אתר "הר הכסף" אשר עוסק ומסייע לישראלים באיתור בחסכונות אבודים, הוקם על ידי משרד האוצר האתר "הר הביטוח" אשר נותן מענה לנושא הביטוחים בחינם.

האתר מסוגל הן לאיתור כלל הביטוחים הרשומים על שמכם ומלווה במחשבונים שונים המסייעים להשוות את מחירי הביטוחים השונים בהתאם לצרכים שלכם. זאת על מנת שתוכלו לזהות ביטוחים מיותרים או יקרים, לבטלם או לחלופין לאתר ביטוחים מוצלחים יותר. 

בהתאם לכך במאמר זה אנו נפרט אודות הר הביטוח, כיצד ניתן להפיק ממנו את המידע ולמקסם את השירות הנהדר אשר משרד האוצר סיפק לנו האזרחים.

מאמר זה נועד לסייע לכם לחסוך כסף ולהבין את המצב הביטוחי שלכם על מנת להחליט החלטה מושכלת בנוגע לביטוח אשר יכול לחסוך לכם סכומי כסף רבים הן בתשלום דמי הביטוח והן בנזקים אשר עלולים להתרחש לאחר מכן אשר לא הייתם מכוסים בשל בלבול וחוסר ידיעה.

 

כיצד ניתן לעשות שימוש בשירות הר הביטוח הממשלתי ומה הם השירותים הניתנים במסגרתו

אתר זה הוקם על ידי משרד האוצר בו כל אזרח ישראלי יכול לברר באמצעות זיהוי פרטים אישיים מהם הביטוחים עליהם הוא משלם. כל מה שנדרש מן האזרח הוא להזין את הנתונים המזהים הבאים:

  1. מספר תעודת הזהות שלכם.
  2. תאריך הנפקת תעודת הזהות שלכם.
  3. האם הונפק דרכון בעבורך ב-3 השנים האחרונות.
  4. האם יצאת מהארץ ב-3 השנים האחרונות.

לאחר הזנת נתונים אלו אתם תקבלו פלט אישי בו פירוט של כלל מוצרי הביטוח התקפים הקיימים על שמכם מכלל חברות הביטוח. לאחר קבלת הפלט, ניתן לראות את כלל מוצרי הביטוח אשר על שמכם והינם בתוקף מכלל חברות הביטוח. המידע מתעדכן אחת לחודש על ידי חברות הביטוח אשר מוסרות את המידע לרשויות, כלומר במידה ולא יזמתם ביטוח כלשהו בחודש האחרון המידע צפוי להיות עדכני.

באמצעות דרך זאת ניתן לאתר בקלות יחסית את כלל הביטוחים הכפולים הנמצאים ברשותכם, ובהתאם לכך לבטל את זה הפחות מקיף או היקר יותר אשר עליהם אתם משלמים. בדרך פשוטה וקצרה זו חסכתם הוצאה חודשית מיותרת, אשר הייתה למעשה זריקת כסף לפח.

במציאות בה משפחה ישראלית ממוצעת מוציאה מעל 2,000 ₪ על הביטוחים השונים, החיסכון יכול להיות מאד משמעותי.

חשוב להבין כי תופעת הכפל הביטוחי הינה נפוצה הרבה יותר ממה שאנשים חושבים, זאת מאחר ומקומות עבודה רבים משלמים על ביטוחים בעבורכם בלי שתהיו מודעים לכך.

הדבר גם נכון בנוגע לבני זוג אשר הכיסוי הביטוחי הוא בעבור בן זוגם גם או בעבור המשפחה כולה ולעיתים אף מקום העבודה מבטח את כלל המשפחה. כך למעשה גם אנשים אשר בקיאים בהוצאה החודשית שלהם מחזיקים בכפל ביטוחי אותו אינם צריכים ולא מודעים לכך.

לכן, חשוב לא להיות יהירים וללכת לאתר הביטוח הממשלתי ולבדוק זאת.

בהקשר זה נציין כי ישנה ביקורת מצד מומחים בתחום הביטוח וכמובן חברות ביטוח, כי מומלץ לא לבטל באופן מיידי את הביטוחים אותם אתם מזהם ככפולים, מאחר וייתכן, כפי שנפרט בהמשך, כי לא מדובר בביטוחים כפולים וגם אם כן לעיתים עדיף לפדות אותם במידה והדבר אפשרי ולא לבטל ביטוחים.

כמו כן, ישנם מקרים בהם ביטוח כפול יגרום לפיצוי כפול, למשל במידה ויש לכם מספר ביטוחי חיים, בשונה מביטוח בריאות או ביטוח חובה לרכב, אתם תקבלו בעת פדיון ביטוח החיים מכל ביטוח שיפוי ולכן ייתכן כי בשלב מסוים עדיף לכם לשמר את הכפל הביטוחי במקרים מסוג זה.

לכן במקרים בהם אתם חושדים כי יש לכם כפל מסוג זה, הם ממליצים לפנות לאנשי מקצוע בתחום אשר יוכלו לבדוק זאת ולוודא בעבורכם האם וכיצד ניתן לבטל את כפל הכיסויים הקיים.

 

הסימולטור בהר הביטוח

בנוסף לאיתור כיסויי הביטוח הרשומים על שמכם ניתן לעשות שימוש גם בסימולטורים אשר קיימים באתר משרד האוצר, אשר עובד בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח השונות. בכך ניתן באמצעות הזנת הכיסוי לו אתם זקוקים לקבל את המחירים המוצעים על ידי חברות הביטוח השונות ובכך לעשות שימוש כפול:

  1. לדעת האם אתם משלמים מחיר מופקע על ביטוח כלשהו או לחלופין במידה והביטוח אשר נמצא ברשותכם הינו משתלם, עונה לצרכים שלכם וזול.
  2. לדעת מהו מחיר השוק של אותו ביטוח במידה ואתם מעוניינים בביטוח חדש, או לחלופין לשדרג ביטוח מסוים. כפי שנפרט בהמשך המחירים שתראו שם צריכים לשמש אתכם כתחום כללי של מחירים ולא כשורה תחתונה המייצגת את מחירי הביטוח אותו אתם מעוניינים לעשות.

 

דגשים ונקודות להם כדאי לשים לב באתר

כלומר ניתן לראות כי מרבית הביטוחים הקיימים אכן נמצאים בתוך האתר הממשלתי, אך ישנם מספר ביטוחים נישתיים יותר וכן ביטוחי חיים המצויים תחת חיסכון פנסיוני לא ימצאו שם, כאשר ביטוחי החיים מסוג זה ניתן לאתר בהר הכסף אשר עוסק בפנסיות המצויות ברשותכם.

בנוגע לביטוחי נישה נציין כי ביטוחים אלו לרוב לא סובלים מכפל ביטוחים, מאחר ומקומות עבודה או בני זוג לא מספקים לרוב ביטוח לפדיון שיקים וכדומה אלא ביטוחים מרכזיים כמו ביטוח בריאות או חיים, ולכן סביר כי אתם מודעים לביטוחי הנישה שלכם בצורה מספקת.

  • כפל ביטוחים מדומה – לעיתים קרובות ניתן להתבלבל ולחשוב כי שני ביטוחים הינם זהים ומדובר בכפל ביטוחים, אך למעשה ישנו שוני מסוים ביניהם. המקרה הפשוט הוא במידה ואחד פחות מקיף מהשני ואז פשוט חשוב לשים לב ולבטל את זה הפחות מקיף או היקר יותר בהתאם לשיקולכם.

אך המקרה המורכב יותר הוא כאשר שני ביטוחים חופפים ברובם אך אינם זהים לחלוטין, ולכל אחד ישנו שוני מסוים. למשל שני ביטוחי בריאות אשר אחד מהם כולל ביטוח לניתוחים ניסיוניים והאחר כולל ניתוחים קוסמטיים וניתוחי בחירה אחרים.

בהתאם לדוגמה שניתנה, ייתכן כי אתם תרצו לבטל את הביטוח אשר מעניק לכם כיסוי שאינו רלבנטי או משתלם בעבורכם, ייתכן כי תרצו לבקש להוסיף לאחד מהביטוחים את החוסר הקיים בו על מנת שהכיסוי יישאר מקיף וללא הכפל הקיים או במקרים מסוימים ייתכן כי תעדיפו להישאר עם שני הביטוחים על אף החפיפה הרבה ביניהם בשל הכיסוי המקיף. מה שחשוב הוא שתהיו מודעים לכפל מחד ולשוני מאידך של הביטוחים ולהחליט בהתאם כאשר אתם רואים ביטוחים כפולים באופן חלקי.

  • סימולטור ביטוחים כנקודת פתיחה ולא כתוצאה סופית – כאמור, באתר של משרד האוצר ניתן אף להשתמש בסימולטור ייעודי אשר משווה בין חברות הביטוח השונות בהתאם לנתונים ולכיסוי בו אתם מעוניינים. עם זאת, סימולטור זה אינו מדויק וההצעות אינן בהכרח המשתלמות ביותר שקיימות על ידי אותן חברות, אתם צריכים להשתמש בנתונים אלו כנתוני פתיחה בלבד אשר יסייעו לכם לאחר שתצרו קשר אקטיבי עם מספר חברות ביטוח בו תציינו מה הצעות המחיר הקיימות והאם ניתן להשוות ואף להתחרות בהן.
  • איתור ביטוחים של קרוב אשר הלך לעולמו – אחד מהכלים הייחודיים הקיימים הינו היכולת לאתר ביטוחים של אדם אשר נפטר. על ידי הזדהות אישית וכן מסירת תעודת זהות ומועד פטירתו של המנוח ניתן לקבל פירוט דומה לזה אשר תיארנו במאמר גם בעבור קרובים מנוחים. לכך יש חשיבות על מנת שתוכלו לממש ביטוחים אלו ככל שקיימים על שמם ביטוחי חיים שונים, אשר לא נפדו מאחר ולא עודכנו על פטירת המבוטח.

 

  • גניבת מידע על ידי גורמים פרטיים – חשוב לשים לב כי אתם פועלים באתר של משרד האוצר. במידה ומריצים במנועי החיפוש השונים את המונח "הר הביטוח" יעלו מודעות ממונות רבות אשר יבקשו את הפרטים האישיים שלכם כמו תעודת זהות ושנת לידה לבדיקת הביטוחים שלכם. לרוב מדובר בחברות פרטיות אשר ירצו לראות את המידע האישי שלכם על מנת להציע לכם ביטוחים ושאר מוצרים אותם הם משווקים.

חשוב לשים לב שאתם נכנסים לאתר של משרד האוצר ולא לכל אותם גורמים אשר מנסים לשאוב מידע פרטי שלכם. בתחילת המאמר ישנו קישור לאתר של משרד האוצר וכן לרוב התוצאה הראשונה במנועי החיפוש אשר אינה ממומנת תהיה האתר של משרד האוצר אשר כמובן לא יעשה שימוש במידע שלכם.

 

לסיכום

הר הביטוח הממשלתי הוא אתר מאובטח וחינמי שהוקם על ידי משרד האוצר כדי לסייע לאזרח המבולבל להתמודד עם עולם הביטוחים המורכב.

בהתאם לכך האתר מאפשר בחינם איתור של כלל הביטוחים התקפים הקיימים על שמכם לאחר הזנת מספר פרטים אישיים. באמצעות זאת ניתן יהיה לאתר ביטוחים מיותרים בהם אתם לא מעוניינים, כפל ביטוחים בו אתם משלמים על אותו סוג של ביטוח ל-2 חברות שונות וכן ביטוחים אשר חסרים לכם וחשבתם כי הינם קיימים.

כלי זה אף מאפשר לברר מידע אודות קרובים אשר נפטרו על מנת לוודא כי לא הותירו אחריהם ביטוח לו זכאים קרוביהם לאחר מותם.

האתר הממשלתי יחד עם הסימולטור המשווה את מחירי הביטוחים הקיים באתר משרד האוצר, ניתן למעשה לוודא על ידי שימוש נכון בכלים אלו האם אתם משלמים פעמיים בעבור אותו ביטוח, האם יש לכם צורך בהם, האם חסרים לכם ביטוחים מסוימים והאם המחירים אותם אתם משלמים כעת הינם מוצדקים או שמא מוגזמים ביחס לשוק של חברות הביטוח.

עם זאת, חשוב לוודא כי בטרם אתם מבטלים את הביטוחים הכפולים שלכם כי הביטוחים הללו אכן כפולים וכי הם לא רק חופפים בחלקם ובשל כך תחשפו עצמכם לחסר ביטוחי אשר לא התכוונתם לו. בהקשר זה ניתן לבחון את הפוליסות שלכם, לפנות לגורמי מקצוע לאחר שזיהיתם כי קיים כפל כלשהו או להיעזר באתרינו, אתר הר הביטוח הפרטי בו לאחר מספר לחיצות עכבר פשוטות נקשר אתכם לסוכן ביטוח ונציג עבורכם את התיק הביטוחי שלכם.

הצעד הראשון בעשיית סדר בביטוחים שלך עם הכלי הממשלתי
הצעד הראשון בעשיית סדר בביטוחים שלך עם הכלי הממשלתי
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.