Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה – מה הוא מכסה וההבדלים בינו לבין ביטוח נסיעות לחו"ל

אם אתם מתכננים טיסה, וחושבים כי קיים סיכוי שתאלצו לבטל אותה בעתיד – כדאי לכם להכיר את ביטוח ביטול טיסה. ביטוח זה, עליו יפורט במאמר שלפניכם, מאפשר לקבל החזר משמעותי בגין ביטול טיסה. 

 

מי משתמש בביטוח ביטול טיסה

תקופת משבר הקורונה מעלה לדיון את חשיבותו של ביטוח ביטול טיסה. אם לפני המשבר היינו רגילים לרכוש את כרטיסי טיסה בהתראה קצרה ובלי להקדיש חשיבה ארוכה לנושא, כיום אנו נדרשים לעשות זאת ביתר שאת.

משבר הקורונה שינה אפוא את כללי המשחק, כאשר בתקופה זו יש לקחת בעירבון מוגבל על טיסה מתוכננת.

עם זאת, חשוב לציין שגם לפני שהכרנו את הקורונה, ביטוח ביטול טיסה היה דבר שכיח – יש מי שמעדיפים לתכנן את נסיעותיהם מראש ולדעת שבכל מקרה של שינוי תוכניות ובכל תרחיש בלתי צפוי, הם יוכלו לקבל החזר על נסיעה שלא יצאה אל הפועל.

על כן, גם בעתות של שגרה ביטוח ביטול טיסה הוא דבר נצרך בעל יתרונות רבים.

 

מהו ביטוח ביטול טיסה?

ביטוח ביטול טיסה, כשמו כן הוא – מבטח עלויות של הטיסות ושל שירותי נסיעה ותיירות אחרים, דוגמת שהייה במלון, השכרת רכב, כרטיסים לאירועי ספורט או למופעי תרבות. הביטוח מופעל, במקרים בהם הטיסה התבטלה מכל סיבה שהיא.

כלומר, הוא מאפשר לנוסעים לקבל החזר של חלק מהסכום של עלות הטיסה, או של שירותי התיירות האחרים. גובה ההחזר ועלות הביטוח אינם קבועים, והם נוטים להשתנות מחברה לחברה.

כמו כן, מספר הימים אשר במסגרתם ניתן לרכוש את הביטוח – משתנה גם הוא בין הפוליסות השונות. חשוב לציין כי ביטוח ביטול טיסה אינו מבטל את הצורך בביטוח נסיעות לחו״ל. להלן נסביר את ההבחנה בין השניים.

 

מה ההבדל בין ביטוח ביטול טיסה לביטוח נסיעות לחו״ל?

ביטוח נסיעות לחו״ל חיוני עבור כל נוסע חירום, ומיועד לבטח את הנוסע לחו"ל במצבי חירום המתרחשים חלילה במסגרת השהות בחו״ל. בעיקרו, ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח שמכסה הוצאות שקשורות בהליכים רפואיים.

כך למשל, אדם שנזקק להליך רפואי דחוף, דוגמת ניתוח, טיפול נמרץ וכדומה, יוכל לקבל חלק או מלוא הוצאות בעד הטיפול, בהתאם לפוליסת נסיעות לחו"ל שברשותו.

הנה כי כן, בעוד ביטוח ביטול טיסה מאפשר החזר של הוצאות במקרה של ביטול הנסיעה, ביטוח הנסיעות מבטיח השתתפות בהוצאות של הליכים רפואיים וביטחוניים שונים.

חברות אשראי שונות מציעות ביטוח נסיעות ללקוחותיהן עבור נסיעות של חמישה ימים.

מחד, ביטוח זה אינו כרוך בתשלום מצד הלקוחות, אך מאידך הוא בסיסי ומצומצם. לצד חברות האשראי, גם קופות החולים וחברות הביטוח מציעות שירותים של ביטוחי נסיעות. לרוב ביטוחים אלה יהיו מורחבים ביחס לשאר הביטוחים המוצעים, ומשכך, גם מומלצים יותר.

 

מה נכלל בפוליסת ביטוח נסיעות לחו״לֹ?

פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל כוללת החזרי הוצאות בגין הליכים רפואיים בעתות חירום. בנוסף, היא כוללת החזרי הוצאות בגין אובדן או פגיעה ברכוש ובכבודה.

להלן דוגמאות להליכים רפואיים אשר נכללים במסגרת הפוליסה:

 • החזר על טיפולי שיניים במקרי חירום (לא יתקבל החזר במקרה של הליך רפואי מתמשך שהחל עוד בישראל).
 • השתתפות והפעלה של הטסה רפואית במקרה חירום.
 • השתתפות בהוצאות על תרופות במקרה של חולי שנוצר במהלך הנסיעה.
 • השתתפות בהוצאות אשפוז וביקורי אצל רופאים במהלך הנסיעה.
 • במקרי חירום: הפעלה וכיסוי של פינוי מוטס/ יבשתי/ ימי של החולה ממקום הימצאותו לבית החולים הקרוב ביותר.

 

לביטוח נסיעות שימושים נוספים שכוללים כיסוי הוצאות של מקרי חירום אחרים. למשל: 

 • החזר של כבודה שאבדה או התעכבה.
 • השתתפות בהליכים רפואיים שנגרמו בגין פעילות ספורט אתגרי או ספורט חורף, דוגמת סקי, גלישת גלים וכדומה.
 • השתתפות בהחזר של מכשיר סלולרי שנגנב או אבד.

 

ביטוח נסיעות לחו״ל לרוב אינו כולל החזרים בגין ביטול הטיסה ביוזמת הנוסע עצמו, גם במידה והסיבה לביטול היא רפואית.

ישנן פוליסות מורחבות שמכסות עלויות של ביטולי טיסה, אך לרוב ניתן לבטח את כרטיסי הטיסה באמצעות פוליסה נפרדת. לעומת זאת, חלק מפוליסות הביטוח אכן כוללות ביטוח של ביטול נסיעה ביוזמת חברת התעופה עצמה (שאינה חברת צ׳רטר).

 

פוליסת ביטוח ביטול טיסה

פוליסת ביטוח ביטול טיסה מיועדת לנוסעים אשר בחרו לרכוש את כרטיס הטיסה מראש, במסגרת זמן של כשבוע – שבועיים.

מסגרת הזמן משתנה מחברה לחברה: ישנן חברות שמאפשרות הפעלת פוליסה בתקופה של עד שבעה ימים מרגע רכישת כרטיס הטיסה (או כל שירות תיירותי אחר), וישנן חברות אחרות שמאפשרות להפעיל את הפוליסה במסגרת של עד 15 ימים מרגע רכישת הטיסה.

כאמור, רכישת הפוליסה מבטיחה לנוסע החזר של חלק מההוצאות של הנסיעה שנרכשה במידה והנוסע עצמו הוא שהחליט לבטל את הנסיעה – טיסה, שיט (קרוז) או כל חבילת נופש אחרת. ביטול הנסיעה יוחזר רק במידה ובוצע במסגרת זמן הפעלת הפוליסה, כלומר בין שבוע לשבועיים, בהתאם לחברת הביטוח. לרוב, ניתן לרכוש את הביטוח בתוך שבעה ימים מזמן רכישת הכרטיס, ובמידה ונותרו 15 ימים עד תאריך הטיסה, קרי היציאה מישראל.

 

מהו גובה ההחזר?

כאמור, ביטוח ביטול טיסה מקנה למבטלי טיסה החזרים בשל טיסה שבוטלה מכל סיבה שהיא.

עם זאת, לא מדובר בסכום קבוע, וכן לא מדובר בהחזר מלא. ככלל, גובה ההחזר משתנה בין חברות הביטוח, כאשר לרוב הוא מגיע לכ-80% מעלות השירות שבוטל.

 

אילו החזרים מציעה הפוליסה?

פוליסות הביטוח של החברות השונות מגוונות ומשתנות בהתאם למדיניות החברה. על פי רוב, כל חברה מציעה חבילה בסיסית וסטנדרטיות, הכוללות מספר שירותים שניתן לקבל החזר על העלויות שלהם.

מרבית החברות מציעות גם אופציות להרחבת החבילה, המותנות כמובן בתוספת תשלום. להלן דוגמאות לשירותים אשר פוליסות הביטוח מעניקות החזר במקרה של ביטול נסיעות לחו"ל:

 • החזר עלות כרטיס טיסה שנרכש בישראל.
 • החזר עלות השהות במלון בחו״ל.
 • החזר עלות הכרטיסים של אירועי תרבות וספורט בחו״ל.
 • החזר עלות של שיט.
 • החזר עלות השכרת רכב בחו״ל.
 • החזר עלות של חבילות נופש.
 • החזר עלות טיסות פנים בחו״ל.

 

מהי עלות ביטוח ביטול טיסות

לכל חברת ביטוח יש מדיניות תשלום שונה. כך למשל, חברת ביטוח יכולה להציג הצעת מחיר נמוכה, אך לצידה גם שיעור ההחזר במקרה בו יופעל הביטוח, יהיה נמוך למדי. באופן כללי, עלויות הביטוח נעות על פני ספקטרום עולה, החל מהצעת מחיר של 2.5% ממחיר כרטיס הטיסה, ועד ל- 10.5% ממחיר כרטיס הטיסה.

 

ביטוח ביטול טיסות בימי הקורונה

בתקופה האחרונה נהלי ביטוח ביטול טיסה השתנו מקצה לקצה. חלק מחברות הביטוח אינן מציעות כעת שירותים של ביטוח על ביטול טיסות עתידיות. הסיבה לכך די ברורה – קיים סיכוי גבוה למדי שהנוסע יבחר לבטל את הטיסה שרכש, מסיבות בריאותיות שונות.

חברת טריפ גרנטי הפניקס היא מהחברות היחידות שמציעות רכישת ביטוח שכזה, אולם אך ורק עבור טיסות שיוצאות החל מ-1.1.2021 ואילך. חברות אחרות מציעות ביטוחים עבור כרטיסי טיסה שנרכשו עד 365 ימים לפני מועד הנסיעה, ובטווח של 15 ימים לפני הנסיעה לפחות.

כמו כן, חשוב לציין שגם בעת משבר הקורונה הביטוח תקף במידה והנוסע עצמו הוא שהחליט לבטל את כרטיס הטיסה. במידה וחברת התעופה היא שביטלה את הטיסה – הביטוח אינו תקף, אלא אם הנוסע בלאו הכי ביטל את כרטיס הטיסה מיוזמתו לפני שחברת התעופה ביטלה את הטיסה.

את ההבדלים בין ביטוח נסיעות לחו"ל לביטוח ביטול טיסה, ניתן לסכם באופן הבא:  ביטוחי נסיעות בחו״ל נוגעים להוצאות שנגרמות באופן בלתי צפוי במהלך הנסיעה.

לרוב אלו הוצאות של פרוצדורות רפואיות, במקרים של חולי או תאונה. לעיתים, מדובר גם בהוצאות בשל פגיעה ברכוש או אובדן שלו.

ביטוח ביטול טיסה בניגוד לכך, מחזיר את עלויות כרטיסי הטיסה ושירותי תיירות אחרים, בעקבות החלטת הנוסע לבטל את נסיעתו – מכל סיבה שהיא.

כאמור, בזמן הקורונה מרבית חברות הביטוח נמנעות מלבטח נוסעים בביטוח ביטול טיסה.

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא

ביטוח ספורט אתגרי

צניחה חופשית, באנג'י, טיפוס הרים, רפטינג וסקי מים יכולים להיות אטרקציות מטריפות מחוץ לישראל. הנופים ותוואי הדרך משתנים והחוויה בדרך כלל אקסטרימית ומאתגרת בהרבה ממה שניתן לבצע במדינתנו הצנועה.

קרא עוד »
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader