Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

כמה עולה ביטוח חיים? יצאנו לבדוק ולהשוות

ביטוח חיים הוא כנראה הביטוח הכי פשוט והכי קל להשוואה, מתוך כל הביטוחים בכל התחומים. כל מה שאתם צריכים להשוות זה הפרמיה (או הפרמיות) החודשיות שמוצעות לכם, אל מול סכום (או סכומי) הפיצוי שמוצעים לכם.

אין עוד פרמטרים לבדוק או להשוות מאחר וביטוח חיים אומר דבר פשוט: יש גופה, יש כסף/

כל עוד אין גופה, גם אם אתה צולע, חולה, מסכן, פצוע, גוסס או מונשם כצמח בבית חולים – אין כסף.

לעיתים, מתייחסים גם לאובדן כושר עבודה במסגרת ביטוח חיים אבל זה חוטא למטרה – אם אין באפשרותנו לעבוד, זה לא אומר שביטוח חיים, שמכסה את החיים שלנו, אמור להיות מופעל.

בכתבה הזו אני מתכוון לדבר על ביטוח חיים במובן הטהור של המילים – ביטוח על החיים שלנו.

 

למה ביטוח חיים חשוב?

בגדול, כשאתם מבטחים את עצמכם לביטוח חיים אתם בעצם מבטחים את עצמכם לטובת מישהו אחר.

ברור לגמרי שלא תוכלו להנות מהכסף שחברת הביטוח תשלם לכם אחרי הביטוח, לכן אתם רושמים מול חברת הביטוח מוטב שהכסף יעבור אליו.

נסו לדמיין לעצמכם כמה יהיה קשה חס ושלום לסובבים אתכם להתמודד עם לכתכם טרם עת, ואיך החיים שלהם יתהפכו על פיהם.

בתוך הנטל הכבד של המקורבים אליכם בהתמודדות עם המוות שלכם, כסף יכול לעזור להם ולהקל עליהם מעט. זה נכון במיוחד עבור אנשים שכבר הקימו משפחות.

אני בעל לאישה ואבא לשני ילדים – מפרנס יחיד, אישתי עקרת בית.

נסו לדמיין לעצמכם במידה וחס ושלום אני אמות, כמה קשה יהיה לה להתמודד עם החיים.

הרגשות, האבל, האובדן – כל אלו יהפכו את חייה לחלוטין, וכמובן, שבמקביל, מנקודת מבט חומרית – היא רגילה שאני מפרנס אותה ואת הילדים, היא כבר לא בשוק העבודה שנים ואין לה אפשרות (גם אם היא תחפש ותמצא עבודה) להכניס את הסכומים שאני הכנסתי – וכלכלית יהיה לה קשה, סביר להניח אפילו שהיא תקרוס ואיכות חייה וילדיי יפגעו אנושות במידה ולא אהיה בין החיים בהפתעה.

אם משהו יכול לעזור לה להתמודד עם האובדן הקשה וסערת הרגשות שהיא תחווה – זה שהפינה הכלכלית "תסגר עבורה" ללא דאגות ומאמץ מיוחדים על ידי חברת ביטוח, שתנחית עליה מהשמיים סכום גדול של כסף על המוות שלי.

עושה לי רע לתאר לכם את המצב ההיפותטי הזה, אבל אני מקווה שככה הדוגמא שלי ברורה יותר.

כמובן שגם במקרים קצת פחות מובהקים, קשה מאוד למשפחה לתפקד רגשית וכלכלית כאשר מישהו מבין המשפחה הולך לעולמו טרם עת.

גם אם שני בני הזוג מפרנסים, לפתע בן זוג אחד הופך לחד הורי וגם צריך להתמודד עם החוסר שבאחת משתי ההכנסות שהיו נהוגות עד אותה עת.

אפילו אם אחד הילדים חס ושלום כבר אינו בחיים, העומס הרגשי והכלכלי הוא כבד – המון פעמים נדרשת תמיכה רגשית נפשית (שעלותה גבוה) להורים או לאחים של אותו ילד, והם גם לא מתפקדים במקום העבודה כמו קודם וזקוקים להורדת אחוז משרה או לשינוי תעסוקתי כדי להתמודד עם האובדן – כלומר – לצד הקושי הרגשי נפשי – קשה להם גם כלכלית בעקבות המצב החדש.

בעוד שהקושי הרגשי והנפשי שנוצר הוא קשה מאוד לגישור, והוא מותנה בתקופת אבל, התמודדות נפשית, טיפולים נפשיים ורגשיים והסתגלות למצב החדש, הקושי הכלכלי הוא בר גישור בקלות – "בום" של כסף מחברת ביטוח יעשה את ההבדל בעניין הזה.

 

מי בארץ לא עושה ביטוח חיים?

בעקבות כל מה שתיארתי לעיל, נפוץ בארץ שאנשים לפני שהם מקימים משפחות – אין להם ביטוח חיים.

האם זה נכון לעשות? לדעתי לא, החל מגיל מסויים יחסית צעיר, חשוב שלכל אחד יהיה ביטוח חיים, ואם הוא עוד לא הקים משפחה, אפשר לרשום כמוטבים בני משפחה כמו הורים, אחים או דודים שקרובים אליו.

אם אתם עובדים במקום עבודה גדול ומסודר המון פעמים יציעו לכם ביטוחי חיים במסגרת מקום העבודה – אל תזלזלו בזה גם אם אתם לא אנשי משפחה עדיין, שיקלו בכובד ראש להצטרף ולדווח על מוטבים, שיתמודדו עם לכתכם בקלות יותר עם סכום הכסף מחברת הביטוח.

יתרון נוסף – ברגע שהצטרפתם כצעירים ובריאים ומילאתם שאלון בריאות כפי שחברת הביטוח דורשת בכניסה לביטוח, אתם מבטיחים לעצמכם כיסוי ללא דחיה מחברת הביטוח שעלולה לדחות אתכם כשתרצו להצטרף כשבאמת תזדקקו לכיסוי הביטוחי עקב מצב רפואי לא תקין.

 

מי חייב ביטוח חיים?

במדינת ישראל, חובה על כל מי שנטל משכנתא ויש ברשותו משכנתא פעילה להחזיק בביטוח חיים למשכנתא.

הבנק יחייב אתכם ולא יעביר לידיכם את הכסף עבור המשכנתא שלכם עד שלא יהיה לכם ביטוח חיים.

הסיבה לכך פשוטה מאוד – אתם חייבים כסף רב לבנק, ואם תלכו לעולמכם, לא יהיה מי שיחזיר לבנק את כספו, ההחזרים על המשכנתא שלכם. זוהי הסיבה שבגללה הבנק מעוניין להיות המוטב על ביטוח החיים שלכם, ולקבל כסף כפיצוי במידה ותלכו לעולמכם בטרם עת, שכן את המשכנתא כבר לא תוכלו להחזיר לו במצב זה.

אז בעלי משכנתא חייבים ביטוח חיים אפילו אם הם לא מעוניינים בו, הבנק "מכריח" אותם לקחת ביטוח חיים כדי לבטח את כספו. אבל יש גם אנשים שלא חייבים, אבל רצוי מאוד, וכדאי מאוד, שיהיה להם ביטוח חיים.

אנשים חולים או עם נטיה למחלות (ואני לא מדבר על כאלו שנדבקים לעיתים תדירות בדלקת בגרון, מחלות קצת יותר רציניות), אנשים בריאים שיש להם במשפחה מחלות קשות שעוברות בתורשה, גם אם אתם כרגע לא חולים בהם, הסיכוי שלכם לחלות בהם בעתיד די גבוה), וכדומה.

כל איש שהקים משפחה – ולו רק בשביל להקל על משפחתו אם חס ושלום יקרה לו משהו והוא ימות טרם עת. באופן כללי, אני ממליץ לכל אחד אחרי צבא להצטייד בביטוח חיים, אבל אני יודע שרוב האנשים, כאלו שאין להם משכנתא ואין להם משפחה משל עצמם – כנראה לא ימהרו לשלם את הפרמיה החודשית ולהצטייד בביטוח חיים.

 

מחירים של ביטוח חיים

קל מאוד להשוות מחירים בין חברות הביטוח השונות כאשר מדובר בביטוח חיים. קיבלתם שתי הצעות אך סכום הפיצוי לא זהה? כדי להשוות "תפוחים לתפוחים" ולא להשוות "תפוחים לעגבניות", בקשו מאחת מהן לתת הצעה עם סכום פיצוי זהה לשניה.

בגדול, ניתן לקבל הצעת מחיר באתרים של חברות הביטוח, לפי מצבכם הבריאותי אותו תמלאו בשאלון בריאות לפני קבלת ההצעה, וסכום הפיצוי אותו תרצו. אפשר גם לקבל הצעת מחיר בשיחת טלפון, אחרי תשאול קצר בנוגע לבריאות שלכם, תוכלו לקבל מחיר מיידית.

אם חברה X נותנת לכם ביטוח חיים עם גובה פיצוי של מיליון שקל במחיר חודשי של 50 שקלים בחודש (לדוגמא), וחברה Y נותנת לכם ביטוח חיים עם גובה פיצוי של מיליון שקל במחיר חודשי של 60 שקלים בחודש, עדיף לכם ללכת עם חברה X. אין עוד סעיפים להשוות.

אין פה גורם של טיב שירות, הבדלים בהפעלת הביטוח או בפיצוי שניתן – אם תמותו המוטבים יקבלו את הפיצוי – זה שחור או לבן.

יש אפשרות גם לפוליסה שבה הפיצוי לא ניתן כסכום גדול חד פעמי אלא הכנסה חודשית קבועה מוגבלת בזמן, זו גם אפשרות טובה שתשחק עם מחיר הפרמיה החודשית ואולי גם תהיה טובה יותר עבורכם.

המחירים בעיקר תלויים בגובה הפיצוי.

אם אתם מבקשים פיצוי של מיליון שקלים במידה ותמותו, או שני מיליון שקלים, כמובן שהסכום החודשי ישתנה בהתאם.

ברוב החברות יציעו לכם פיצוי של חצי מיליון ועד שני מיליון שקלים – והמחירים ינועו בין בערך 20 שקלים בחודש אם אתם צעירים, בריאים ומבקשים חצי מיליון, ועד בערך 150-200 שקלים בחודש אם אתם מבוגרים, חולים, מעשנים ובעלי מחלות רקע שמבקשים סכום גבוה יותר של פיצוי.

בכל מקרה, אם אתם מבוגרים, חולים, מעשנים, בעלי מחלות רקע וכדומה – יש סיכוי טוב שלא יאושר לכם ביטוח חיים מול אף חברה, או שיאושר לכם בפרמיה גבוהה מאוד וזאת לפי רצון חברת הביטוח.

 

רוצים את המחיר הטוב ביותר?

ביטוח חיים הוא משהו שכדאי מאוד לא לעשות ישירות מול חברות הביטוח. גשו לסוכן ביטוח – וכמה שיותר גדול – יותר טוב, מאחר וחברת הביטוח רואה בו כלקוח כמותי, ונותנת לו הנחות יפות.

סיכוי סביר שאחרי עמלת הסוכן, עדיין תשארו ביד עם מחיר נמוך בלא מעט מהמחיר שהייתם מקבלים אילו הייתם מגיעים לחברת הביטוח בעצמכם, באופן עצמאי.

הסוכן גם כמובן ידאג להשוות מחיר ולתת לכם ביטוח זול מבין כל החברות, וכמובן שזה מומלץ מאוד בגלל הפשטות של הביטוח – כפי שנאמר אין פערים בכיסוי הביטוחי או בתגובה להפעלת הביטוח – אם יש גופה – יש כסף, כך שכל החברות יתנו לכם ביטוח זהה.

כל שנותר לכם לעשות הוא לפנות לסוכן הביטוח שיציע לכם את הסכום הנמוך ביותר באמצעות ההנחות על המחירונים שהוא מקבל מחברת הביטוח, לחתום ולהנות מראש שקט – יש לכם ביטוח חיים. והלוואי שלא תפעילו אותו לעולם 😉

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.