ארנפלד סוכנות לביטוח
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
js_loader

ביטוח משכנתא – הדברים שאסור לפספס

קודם כל, הרשו לנו לאחל לכם מזל טוב! אם אתם קוראים על ביטוח משכנתא, סימן שרכשתם נכס ואתם בעלי דירה, מה שלא מובן מאליו בישראל של שנת 2019. אחרי שעבדתם קשה, חסכתם, ביררתם, עשיתם סקר שוק והחלטתם איפה אתם רוצים לגור – כעת אתם צריכים לבדוק שאכן יש לכם את ההון העצמי הדרוש לרכישת הדירה (לפחות 25% ממחיר הדירה צריך להיות מההון עצמי שלכם) ואם כן, אתם יכולים לקחת משכנתא על שאר הסכום הנדרש. משכנתא היא עניין אינדיבידואלי שיכול להשתנות מלקוח ללקוח לפי פרטים אישיים ונתונים כלכליים, אך יש דברים שנשארים זהים בין כלל המשכנתאות הנלקחות בבנק, כאשר אחד מהם הוא עניין הביטוח. לא תוכלו למצוא בנק שלא יכריח אתכם לרכוש ביטוח דירה בתמורה לסכום שהוא יעניק לכם כמשכנתא, ולכן כל כך חשוב לברר מה עומד מאחורי הרעיון.

 

ביטוח משכנתא – מבינים לעומק את הפרטים

ביטוח חיים – מרכיב ראשון

בסופו של יום, בשביל ביטוח משכנתא צריך לרכוש שני ביטוחים נפרדים ולהבין מה כל אחד מהם אומר. הסוג הראשון שתידרשו לרכוש הוא ביטוח חיים. ביטוח זה מבטח את חיי האדם או הזוג שלוקחים במשותף משכנתא, כך שאם אחד מבני הזוג נפטר, ישלם הביטוח את דמי המשכנתא לבנק עצמו. מבחינת הבנק, בצורה זו הוא מבטח את ההלוואה שהוא נותן לכם. הרי אם חס וחלילה מישהו נפטר, יכול להיות קושי משמעותי בהחזרת תשלומי המשכנתא לאורך זמן ולכן דואג הבנק לבטח זאת.

 

ביטוח דירה (מבנה) – מרכיב שני

ביטוח דירה גם הוא חובה כחלק מהמרכיבים של ביטוח משכנתא. אנשים רבים שואלים את עצמם מדוע מישהו מכריח אותם לעשות ביטוח, הרי זו צריכה להיות החלטה עצמאית של כל אדם שרוכש דירה. למרות המחשבה ההגיונית, צריך לזכור שלרכישת הדירה יש שני שותפים – הרוכש והבנק. הרוכשים לרוב מביאים חלק מהסכום הנדרש והבנק משלים את השאר באמצעות משכנתא. הכול טוב ויפה כול עוד הדירה עומדת על תילה והחיים נמשכים, אך מה קורה אם לפתע פורצת שריפה והדירה נמחקת? הבנק לא מוכן להפסיד את חלקו בדירה במקרים כאלו, ומסיבה זו כל בעל משכנתא מחויב בביטוח דירה, כך שגם אם יקרה אסון כלשהו הוא יוכל להחזיר את החוב שלו לבנק. כחלק מביטוח הדירה ניתן גם לרכוש ביטוח לתכולת הדירה, מה שייתן סכום לאדם על כל חייו שהיו בתוך הדירה ההרוסה, אך הבנק אינו מחייב את ביטוח התכולה וזוהי החלטה של כל רוכש בפני עצמו.

הנקודות שאליהן צריך לשים לב בעת רכישת הביטוחים

סקר שוק

זוהי אולי נשמעת עצה טריוויאלית, אבל היא כל כך חשובה שאנחנו מציינים אותה כאן. מדינת ישראל נחשבת למקום יקר ברחבי העולם. שירותים רבים פה עולים מעל הממוצע, והרבה מאיתנו לא יודעים על מה אנחנו משלמים, כמה מתי ולמה. אל תתנו לשאלות האלו לחמוק מתחת לרדאר ובדקו היטב את כל הפרטים לפני שאתם רוכשים ביטוחים. מה יהיה אחוז ההשתתפות שלכם במקרה של אסון או הרס הדירה? מה כולל הביטוח? מה זה אומר ביטוח חיים ומי האנשים שזכאים לקבל את הכסף במקרה של מוות של אחד מבני הזוג? רק לאחר שאתם מבינים היטב מה אתם רוכשים, כדאי לבצע את החתימה הסופית ולרכוש את הביטוח.

 

שינויים לאורך השנים

שבו רגע עם עצמכם, דמיינו את החיים שלכם לפני 10 שנים ועכשיו תסתכלו סביבכם. האם המציאות העכשווית שלכם דומה לתמונה שעלתה לכם בדמיון? ככל הנראה, התשובה היא שלילית. כולנו עוברים תהפוכות, שינויים ונמצאים במקומות אחרים לאורך החיים, ואם זה המצב, למה תשלומי הביטוח צריכים להישאר זהים? ביטוח חיים צריך להשתנות בהתאם לכמות ההחזר שנשארה לכם. אם בהתחלה מבטחים את כל סכום המשכנתא, אזי הביטוח שתשלמו גבוה יחסית. לאחר 10 שנים הסכום שאתם מבטחים קטן בהרבה, אז למה שתשלומי הביטוח לא יקטנו ביחד איתו? וודאו שפעם בשנה אתם מעדכנים את סכום התשלום על הביטוח שלכם, ככה תוכלו לדעת שאף פעם לא תשלמו יותר מדי לאורך זמן.

 

תקן פוליסת ביטוח דירה

לאור העובדה שהבנקים מחייבים רכישת ביטוח דירה כחלק מהסטנדרט של לקיחת משכנתא, החליט במדינת ישראל להפוך את ביטוח הדירה לסטנדרטי וקבוע בין כלל החברות. כך תוכלו לדעת בדיוק מה אתם מקבלים, על מה אתם משלמים ואפילו אם תרצו לבטל תוכלו לשלם רק החזר יחסי. עם זאת, אל תשכחו שיש גם ביטוח חיים במקביל ובו בהחלט קיימים הבדלים בין חברה אחת לחברתה. לכן, אל תבזבזו את זמנכם על ביטוחי דירה ונסו להתמקד בביטוח החיים המתלווה גם הוא למשכנתא.

 

שלב החיתום

בכל רכישת ביטוח ישנו שלב בו נשאלים מספר שאלות שיכולות לקבוע את מחיר הביטוח, התייחסות החברה אל מצבו של הלקוח ולקבוע את מערכת היחסים ביניהם. זהו שלב בו אסור לסטות מהאמת אפילו בפסיק. אתם חייבים להגיד את כל האמת ורק אותה, מאחר והנתונים הללו קובעים את אופי הביטוח שלכם. נסו לחשוב מה יקרה אם תשקרו או תסתירו פרטים בתהליך החיתום ותיאלצו להפעיל את הביטוח בשלב כלשהו? אתם יכולים להיות בטוחים שחברת הביטוח תגלה את האמת ותנסה למנוע מכם את דמי הביטוח, פשוט בגלל התשובות הללו. לכן, שלב החיתום הוא קריטי לתהליך הביטוח וחייבים להקשיב היטב לשאלות ולענות תשובות כנות ונכונות.

 

מעבר על פרטי הפוליסה

זהו שלב חשוב, אך הוא לא קל. לאחר שסיימתם את תהליך החיתום והביטוח אמור להיכנס לפועל, כל הפוליסה תישלח אליכם בצורה מדויקת. מדובר על דפים רבים שמכילים המון פרטים. חברות הביטוח אמורות להדגיש תנאים מיוחדים או במידה ויש מגבלות על תנאי הפוליסה שהוצעו לכם. למרות הפיתוי, אל תוותרו על הקריאה של הפוליסה יכול להיות שתמצאו תנאי שלא הכרתם לפני כן, אולי תגבלו איזה כוכבית שלא הכרתם או כל דבר אחר שיכול להשתבש. נסו לעבור על כל הפרטים, ואם ממש אין לכם סבלנות – לפחות על התנאים המגבילים המלווים את הפוליסה ומשחררים את חברת הביטוח מאחריותה.

 

תחנות יציאה של המשכנתא

אם פתאום השתחררה לכם קרן השתלמות או שירשתם סכום כסף גדול, סביר להניח שתרצו לשלם לפחות חלק מהמשכנתא וכך לקצר את שנות התשלום והסכום שתהיו חייבים לבנק. עם השינוי הגדול הזה, אתם צריכים לזכור כי גם דמי הביטוח צריכים להשתנות בהתאם. במקביל להחזר לבנק בתחנת היציאה, צרו קשר עם חברת הביטוח והתאימו את דמי הביטוח בעת התשלום החדש. כך לא תשלמו מעבר לסכום אותו אתם חייבים לשלם.

בהצלחה ורכישה נעימה!

תמונה של קובי ענבר
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא
השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא
ארנפלד סוכנות לביטוח בע
5.0
מבוסס על 34 ביקורות
מיקה בכר
מיקה בכר
רוצה להודות לענבר,עלמקצועיות לחא פשרות.בתור אחת כמוני שלא מבינה בתחום..הרגשתי נח לשאול הכל והכל נענה בהסברים מפורטים. והכל בסבלנות.הכל בהתאמה אישיתאז תודה. ממליצה בחום
Danny Frydman
Danny Frydman
ענבר הגלתה כסוכנת נעימה, מקצועית ועניינית. היא עזרה לנו הן בזיהוי פוליסות מיותרות והן בייעול הפוליסות הקיימות ובכך סייעה לנו לחסוך כסף כל חודש. היא נטעה בנו את התחושה שיש על מי לסמוך גם בעתיד.
immoavi
immoavi
שירות מעולה , איכפתיות , ליווי והתמדה לאורך שנים, חריצות ומסירות. בקיצור שווה בהחלט
איציק דוידיאן
איציק דוידיאן
חייב לומר שעינבר מקסימה וכייף לדבר איתה בנוסף לכך גם מקצועית מאוד.ממליץ בחום
shlomi nahmias
shlomi nahmias
שירות אישי ומקצועי מכל הלבעינבר סוכנת מצויינת תמיד עם רצון לעזור ולספק כמה שיותר מידע
js_loader
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם סוכן ביטוח, אשמח לקבל פרטים.